Тиск у шинах – важливий показник, який багато автовласників марно ігнорують. При некоректному тиску машина непередбачено веде себе на дорозі, потребує частого ремонту підвіски, правки дисків та заміни гуми.
Щоб заощадити нерви, час та гроші, за тиском у шинах потрібно зробити. Яким воно має бути, розповідаємо у новому матеріалі.
Тиск у шинах може бути нормальним, недостатнім та надмірним.
Якщо тиск нормальний, то шина торкається дорожнього полотна всім протектором рівномірно. Під час повороту пляма контакту трохи змінюється, але на рівній дорозі при їзді в прямому напрямку воно залишається постійним. Плямою контакту називають опорну поверхню шини, яка стикається з дорогою.
Якщо тиск недостатній, то пляма контакту зміщується на боковину. Через це колесо спирається на бічні частини, а центр у цей час проминається. Тому шина починає зношуватися нерівномірно і вимагає заміни, сильно зростає витрата бензину, зменшується керованість, з боків з’являються грижі, авто гірше долає нерівності.
Якщо тиск надлишковий, то пляма контакту зміщується до центру. Бічні частини колеса з дорогою не стикаються. Тому шина так само зношується нерівномірно і раніше терміну. Крім того, у авто знижується керованість на великій швидкості та в поворотах. Колесо може будь-якої миті лопнути, воно стає жорсткішим і перекладає все навантаження на підвіску. Гальмівний шлях зростає.
Буває й таке, що тиск у шинах відрізняється. Тоді всі колеса зношуватимуться по-своєму, а авто зноситиме убік колеса з мінімальним тиском.
Нормальний тиск у автомобільних шинах знаходиться в діапазоні від 1,9 до 2,5 бар. Але кожний автовиробник встановлює власні норми. Конкретні показники моделі можна знайти в інтернеті, але важко сказати, яка інформація буде достовірною. Щоб не помилитися, нормативи тиску можна пошукати в інструкції з експлуатації авто або в інших місцях:
Тиск вказується і на шині, але орієнтуватися на цей показник не варто. Він показує максимально можливий тиск, який здатний витримати шину. При перевищенні показника вона лусне.
Тиск у шинах не повинен бути цілий рік однаковим. Його коректне значення змінюється в залежності від дії різних факторів:
У світі, де популярність позашляховиків продовжує зростати, такі моделі, як Mercedes-Benz G-Class, Land Rover Defender…
Наш експерт поділився простими, проте при цьому ефективними правилами підготовки машини до тривалих поїздок у…
Багато великих позашляховиків з бензиновими або дизельними двигунами скоро будуть замінені повністю електричними аналогами, але…
Купівля вживаного автомобіля часто нагадує рулетку. Невідомо, як довго прослужить машина, і як дбайливо поводився…
Звичайному водієві можливо непросто зрозуміти, який акумулятор купувати для машини. Адже кальцієвий рекламується як найкращий…
Підвищений рівень масла в двигуні машини, незалежно від типу агрегату - бензинового або дизельного, може…
Leave a Comment