За яких обставин автомобіль може бути конфіскований у військових цілях

0
113

Під час воєнного стану в Україні можуть конфіскувати автомобілі для потреб ЗСУ. Автомобіль можна повернути власнику після проходження військової служби або виконання необхідних завдань в армії.

Порядок регулюється Конституцією України, Цивільним кодексом та законом про правовий режим воєнного стану та законом про передачу, примусове переміщення чи вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану або стану держави. Надзвичайні ситуації.

Важливо розуміти, що власник не втрачає права власності на автомобіль, коли його арештовують. Крім того, передача приватної власності відбувається виключно на платній основі: рано чи пізно вартість власності має бути відшкодована.

Зараз читають  Верховна Рада підготувала новий законопроект для власників «євроблях»

Рішення про конфіскацію майна може бути прийняте лише вищим командуванням Збройних Сил України або окремим підрозділом. Також необхідно координувати дії з національними адміністраціями. Патрульні, старші гвардії та командири оборони не мають права вилучати транспортні засоби.

Конфіскація автомобіля має бути підтверджена документально: має бути підписаний змодельований акт, вказана причина конфіскації, зазначені характеристики майна та сума відшкодування.

Перш ніж накладати арешт на майно, необхідно оцінити ринкову вартість майна. Оригінал файлу передано власнику.

Водночас, відповідно до статті 3 Закону про воєнний стан, вилучення майна в зоні бойових дій без згоди державної адміністрації допускається.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.