Економісти та представники Національного банку України вважають, що зниження курсу гривні призведе до зростання цін на пальне, але учасники ринку палива вважають, що уникнути цього можна.
Про це пише “Економічна правда”.
Так, першою причиною того, що ціни на паливо на українських АЗС можуть залишитися колишніми або зростуть ненабагато, експерти називають те, що трейдери закладають у вартість кожної літри бензину чи дизпалива високу маржу. Раніше вони встановили дохідність на рівні 5-8 грн./л, але тепер цей потенціал може нівелюватися.
Якщо просто, то окремі мережі під час війни заробляли надприбутки, які в окремих випадках могли сягати 10 грн. за літр до 20 грн. за літр.
“Така маржа дозволила залити ринок зрідженим газом та дизельним пальним і значно покращити ситуацію з бензином. Насичення ринку спричинило очікуваний результат: гостру конкуренцію та падіння цін”, – каже директор Консалтингової групи Сергій Куюн.
Другим чинником експерти називають зниження світових цін на нафту та нафтопродукти.
Коли на лобовому склі з'являється тріщина, водії часто замислюються, чи можна продовжувати їзду з таким…
У китайському сегменті Інтернету з’явилися фото з закритої презентації популярної моделі. Очевидцям вдалося зняти автомобіль…
Представлений ефектний універсал Zeekr 007 GT. Преміум-бренд Geely поділився офіційними фотографіями новинки, і одночасно у…
З 2025 року в Україні власники авто, вартість яких перевищує 3 мільйони гривень і які…
Компанія Jeep оголосила про своє рішення припинити продаж моделі Grand Cherokee в Європі та замінити…
У Греції було ухвалене важливе рішення обмежити швидкість автомобілів до 30 км/год у всіх містах,…
Leave a Comment