Починаючи з 24 лютого 2022 року в Україні було запроваджено військовий стан на 30 діб відповідно до указу президента № 64/2022. В умовах воєнного часу права громадян справді можуть обмежуватись, але чи варто переживати за своє майно?
Забирати майно, яке перебуває у приватній власності військовому командуванню, дозволяє ст.41 Конституції України, ст.353 ЦК України, ст.8 ЗУ “Про правовий режим військового стану” (далі – Закон 389) та ст.3 ЗУ “Про передачу, примусову відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму військового або надзвичайного стану” (далі – Закон 4765), повідомляє Liga zakon .
Проаналізувавши ці документи, можна дійти висновку, що для відчуження майна має виконуватись 4 умови:
Навіть незважаючи на хаос військових дій, все, що стосується особистого майна громадян, підлягає чіткому регулюванню з боку закону. Варто пам’ятати, що держава не має завдання забрати у громадян їхнє майно, прикриваючись війною.
У той же час, люди повинні пам’ятати, що вони можуть зіткнутися з ворожими збройними формуваннями, які навряд чи апелюватиму до якихось законів або спробують скласти акти. Щоб уникнути втрати майна в такому випадку, краще просто уникати будь-яких можливих контактів із супротивником.
BMW M3 готується до повернення у сьомому поколінні, пропонуючи вибір між класичним рядним шестициліндровим двигуном…
Шини псуються не тільки від їзди, а й від того, як їх зберігати. Якщо зробити…
Електричний Kia EV6, який встиг за недовге життя здобути купу нагород, у тому числі стати…
Безалкогольне пиво здається таким безневинним, правда? Але якщо ви плануєте сісти за кермо, то краще…
До номінації «Легковий автомобіль року» цього року включили азіатські моделі Honda Civic Hybrid, Kia K4…
На дорогах країни бувають не найякісніші ділянки, які можуть призвести до пошкодження покришок. Більшу шкоду…
Leave a Comment