Починаючи з 24 лютого 2022 року в Україні було запроваджено військовий стан на 30 діб відповідно до указу президента № 64/2022. В умовах воєнного часу права громадян справді можуть обмежуватись, але чи варто переживати за своє майно?
Забирати майно, яке перебуває у приватній власності військовому командуванню, дозволяє ст.41 Конституції України, ст.353 ЦК України, ст.8 ЗУ “Про правовий режим військового стану” (далі – Закон 389) та ст.3 ЗУ “Про передачу, примусову відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму військового або надзвичайного стану” (далі – Закон 4765), повідомляє Liga zakon .
Проаналізувавши ці документи, можна дійти висновку, що для відчуження майна має виконуватись 4 умови:
Навіть незважаючи на хаос військових дій, все, що стосується особистого майна громадян, підлягає чіткому регулюванню з боку закону. Варто пам’ятати, що держава не має завдання забрати у громадян їхнє майно, прикриваючись війною.
У той же час, люди повинні пам’ятати, що вони можуть зіткнутися з ворожими збройними формуваннями, які навряд чи апелюватиму до якихось законів або спробують скласти акти. Щоб уникнути втрати майна в такому випадку, краще просто уникати будь-яких можливих контактів із супротивником.
Компанія Mercedes-Benz нещодавно розкрила свої плани щодо майбутніх новинок. До них входить випуск 36 нових…
Невірний вибір автомобіля, особливо на вторинному ринку, може призвести до значних витрат на його ремонт…
Попри фінансові труднощі, компанія Nissan продовжує дивувати інноваційними підходами в автопромі. Вже оголошено, що до…
В Україні заборонено керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, і ця заборона поширюється не…
Peugeot готується повернути легендарну лінійку GTi, випустивши спортивний хетчбек, який стане найпотужнішою модифікацією електричного e-208.…
На шинах автомобілів часто можна побачити різнокольорові крапки та інші маркування, які можуть викликати питання…
Leave a Comment