В Україні почали конфісковувати «євробляхи». У кого можуть відібрати автомобіль?

Автомобілі на європейських номерах почали конфісковувати прямо на митних постах

0
61

Автомобілі на європейській реєстрації почали конфісковувати просто на митних постах. Про таку ситуацію в Telegram водіїв попередив юрист організації «АвтоЄвроСила» Іван Казачук.

«Часто отримуємо дзвінки про те, що у людей забирають машини. Це пов’язано з тим, що автомобілі перебувають в режимі тимчасового ввезення і “верблюди” (ті, хто завіз такі авто) мають штрафи на 170 тисяч грн або постанови про конфіскацію транспортного засобу. Недосвідчені митні брокери перед заїздом в зону митного контролю не перевіряють такі авто на предмет наявності таких штрафів», – наголосив Козачук.

Перед тим як заганяти авто в зону митного контролю, обов’язково потрібно перевірити авто за всіма можливими (митним, поліцейським, судовим, міжнародним тощо) базами. Потрібно знати, хто і коли завозив авто, через який пункт – останнє теж важливо, оскільки авто з РФ зараз не розмитнюють.

Наостанок юрист зазначив, що брокер, який проводить митне оформлення, не тільки може підвести клієнта під штраф, а й сам може на нього нарватися.

Нагадаємо, що з 15 червня 2021 року автомобіль на іноземних номерах можна розмитнити за пільговими ставками. Щоб скористатися пільгами, власник «євробляхи» має знати наступне:

  • пільгові ставки розмитнення діятимуть до 10 листопада 2021 року, виключенням є лише машини, які належать ветеранам війни на Донбасі, які зможуть скористатися пільгами до 8 лютого 2022 року;
  • розмитнити автомобіль, який було ввезено до 31.12.2020, можна на будь-якій регіональній митниці;
  • для розмитнення треба заповнити митну декларацію чи звернутись до брокера;
    вантажні авто мають відповідати екологічним нормам Євро-5, легкові – не нижче Євро-2;
  • вік автомобілів має бути не менше 5 років;
  • під пільгове розмитнення не потраплять автомобілі походженням з Російської Федерації;
  • якщо власник автомобіля порушив терміни вивозу автомобіля, але вивозить або розмитнює його, він має сплатити добровільний внесок в розмірі 8,5 тисячі гривень, у цьому випадку протокол про порушення митних правил закривається;
  • якщо штраф за порушення вже набув законної сили, цей внесок не звільняє від його сплати;
  • не підлягає митному оформленню та пропуску транспортний засіб, якщо суд виніс рішення про його конфіскацію, яке набрало законної сили.
Читайте також  Замовлені онлайн права водія можна буде отримати поштою: що слід знати

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.