Укртрансбезпека “винайшла” новий незаконний штраф

0
1280

Штрафи за порушення правил вантажних перевезень передбачені в Законі «Про автомобільний транспорт» №2344-III, повідомляє Дорожный адвокат.

При цьому в Законі відведено спеціальну категорію адміністративно-господарських штрафів за перевезення вантажів з перевищенням вагових норм без відповідного дозволу – абз.14-16 ч.1 ст.60 Закону. Тобто, відповідно до даних норм, штрафи застосовуються при перевезенні вантажу без відповідного дозволу в разі перевищення вагових норм:

від 5% до 10% – штраф у розмірі 8500 грн. (Абз.14)
більше 10%, але не більше 20% – штраф у розмірі 17 000 грн. (Абз.15)
більше 20% – штраф розміром 34 000 грн. (Абз.16).

Отже, при перевезенні вантажу без відповідного дозволу штрафи застосовуються при перевищенні вагових норм від 5% і вище.

Однак цього працівникам Укртрансбезопасності виявилося недостатньо. Тому вони почали застосовувати «новий» штраф – за перевищення вагових норм при перевезенні вантажів від 2% до 5%.

При застосуванні цього штрафу Укртрансбезопасность посилається на абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344-III, який передбачає штраф 1700 грн за перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ч.4 ст.48 Закону. Кваліфікують такі факти як перевезення вантажів з перевищенням вагових норм від 2% до 5% без відповідного дозволу.

Однак, існує правовий принцип «non bis in idem» – «двічі за одне й те саме правопорушення». Зміст цього принципу – заборона залучати фізична або юридична особа двічі до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Зараз читають  Новий 2022 рік приніс зміни для водіїв: на які нововведення чекати

В цей же час, особа може бути притягнута за одне і теж правопорушення до різних видів відповідальності, зокрема, нести цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність, не суперечить принципу «non bis in idem».

Відповідно до статті 61 Конституції України «ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення».

З урахуванням зазначених принципів, в Законі і передбачили спеціальну категорію адміністративно-господарських штрафів за перевезення вантажів з перевищенням вагових норм від 5% і вище без відповідного дозволу.

За помилковою логікою Укртрансбезопасності, за умови перевищення вагових параметрів більше 5% є право за одне порушення (перевищення вагових норм) постановити ухвалу на підставі абз.3 ч.1 ст.60 і одночасно на підставі абз.14-16 ч.1 ст. 60 Закону.

Однак, за одне і теж порушення по перевищенню вагових норм подвійне залучення до одного виду адміністративної відповідальності є грубим порушенням принципу «non bis in idem» та статті 61 Конституції України.

Таким чином, застосування адміністративно-господарського штрафу за перевищення вагових норм від 2% до 5% є незаконним! У таких випадках може бути нарахована тільки плата за проїзд.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.