Як правильно “перевзути” авто у зимові шини: порядок дій

0
2640

З настанням холодної пори кермувальникам транспортних засобів необхідно  поміняти гуму, адже це один з важливих факторів, від якого залежить безпека їзди.

Коли ж  міняти літні шини на зимові: за словами експертів, перевзувати авто варто тоді, коли температура повітря становить 5-7 градусів тепла. Уже за таких умов літня гума втрачає ефективність.

Виробники шин рекомендують не чекати снігу та стійких мінусових температур, а відправлятися в шиномонтажні майстерні при досягненні середньодобової температури повітря + 7 °С.

Види зимових шин:

– Фрикційні шини, відомі як “липучки” і не мають шипів. Вони прилипають до снігу чи льоду, забезпечуючи комфортне керування автомобілем на складній поверхні. При цьому “липучка” явно програє шипованим шинам на льоду, та й снігові замети долає гірше. Та якщо врахувати, що в мегаполісах дороги регулярно посипають реагентами, то у великих містах вистачить і фрикційних шин. Ще однією їхньою перевагою є більш комфортна і тиха їзда.

– Шипована гума – незамінна для засніжених чи обледенілих доріг. Однак на асфальтовому покритті в зимовий період вона буде погано зчеплюватися з дорогою, а гальмівний шлях на такій гумі зросте.

Проміжним варіантом між липучками і шипами є шини “підшип”, у них відсутні шипи, але натомість є вставки, куди можна їх вставити.

Популярними є всесезонні шини, однак їх можна порівняти зі звичайним взуттям: не існує універсальних черевиків, у яких зручно ходити влітку і взимку. Тож, експерти радять не використовувати ці шини взимку, а от для решти пір року вони підходять.

Поки що українських водіїв, які нехтують правилами безпеки та їздять на літній гумі взимку, не карають, однак у майже усіх європейських країнах заміна шин є обов’язковою. У деяких країнах шиповані шини заборонені, а подекуди за використання літньої гуми взимку карають штрафом.

Відзначимо, що термін придатності більшості шин становить близько 10 років із моменту виробництва шини за умови правильного зберігання. Загалом зимову гуму прийнято використовувати не більш ніж три сезони.

Ще одна порада професіоналів стосується правильної установки старих шин. Щоб знівелювати їхній знос, рекомендується кожен сезон міняти покришки місцями – передні ставить на задню вісь і навпаки. І, зрозуміло, балансувати шини при кожній новій установці, незважаючи на те, зберігалися вони з дисками чи окремо.

А ось порада тим, хто купив новий комплект шипованих шин. Їх, як і новий автомобіль, рекомендується обкатувати. Тобто першу тисячу кілометрів не розганяти понад 70 км / год. і при цьому уникати різких поворотів, гальмувань і прискорень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!