В останні роки українці почали масово ввозити автомобілі з-за кордону. У зв’язку з цим, багато автовласників задаються питанням, скільки ж коштує розмитнити машину в Україні і звідки вигідніше пригнати авто із США або Європи, передає bigmir.net .
Що з США, що з Європи, при розмитненні вам потрібно буде зробити наступні платежі:
Митний збір (мито) – 10%. Це загальна ставка, на яку не впливає ні тип, ні об’єм двигуна, ні вік автомобіля. Однак, якщо ввозити з країн, по яких є угоди про вільну торгівлю, то буде дешевше. Так, з США мито сплачується в повному обсязі, з ЄС розмір мита становить всього 5,5%, а з Канади – і зовсім 0% (на автомобілі б / у понад 5 років, діє до 31.12.2020), також мито 0% діє на авто з Грузії. (Це можливо при дотриманні умов безмитної торгівлі, серед яких сертифікат походження СТ-1, безпосередня закупівля, пряма відвантаження).
Акцизний податок 2021 . Він вираховується за простою формулою: 50 Євро (75 євро – якщо двигун дизельний) × Об’єм двигуна (см3) / 1000 × Коефіцієнт віку (2020 року – (рік випуску авто по техпаспорту) – 1, при цьому даний коефіцієнт не може бути більше 15) . Якщо обсяг бензинового двигуна більше 3 тис. Куб. см (для дизельного – 3,5 тис. куб. см), то базовий акциз зростає в два рази і становить 100 і 150 євро для бензинових і дизельних авто відповідно.
Податок на додану вартість (ПДВ) – 20% . ПДВ платиться не на ту суму, за яку ви купили автомобіль, а на ту суму, яка вийде за такою формулою: договірна (контрактна) вартість (але не менше, ніж митна вартість автомобіля з інформаційною базою митниці) + митний збір + акцизний податок.
Якщо ви не самі будете проводити розмитнення, а звернетися до митного брокера, то його послуги вам обійдуться ще приблизно в 100 доларів. При цьому з 3 лютого 2020 року можна самостійно розмитнити авто в електронному кабінеті. Відповідний сервіс надає Митна Служба України.
Крім податків, також є два обов’язкові платежі:
– збір до Пенсійного фонду,
– плата за держреєстрацію.
Варто відзначити, що на електромобілі діють пільги. Так, мова йде про 0% мито і відсутність ПДВ. У той же час базовий акциз вираховується виходячи з ємності батареї в авто. 1 кВт-год = 1 євро.
На жаль, багато українців забувають, що при пригоні авто з США, рівно, як і з Європи, необхідно розраховувати не тільки вартість розмитнення автомобіля, але і вартість її доставки.
Сьогодні є безліч сервісів, які дозволяють прикинути скільки буде коштувати доставка авто з Америки. Візьмемо, наприклад, новий Volkswagen Jetta 2019 з мінімальними пошкодженнями. Якщо виграти цей автомобіль на аукціоні за 7200 доларів, то під ключ в Україні він буде майже в 15 тисяч.
З цієї суми 7200 доларів – вартість лота
Митні збори
728 доларів – збори аукціону
79 доларів – акциз
832 долара – мито
1847 доларів – ПДВ
Доставка
450 доларів – доставка по США
1100 доларів – доставка в порт призначення
75 доларів – відправка автомобіля
800 доларів – експедирування + брокер
200 доларів – страховка
1000 доларів – послуги компанії (якщо зважитеся все робити самі, останній пункт можете викреслити).
Бензинові машини все ще тримаються на вершині серед нових авто, але їхня популярність повільно спадає.…
BMW готує грандіозний дебют на CES 2025 , представивши новий Panoramic iDrive - систему управління,…
Honda оголосила про будівництво першого заводу водневих паливних елементів. Підприємство, розташоване в японському місті Мока,…
З 1 січня 2025 року в Україні починають діяти нові правила обов'язкового автострахування, які суттєво…
2025 стане ключовим для KIA, яка готує цілу лінійку новинок. Серед них – оновлений Sportage,…
Новий кросовер, створений спільними зусиллями китайських компаній Huawei та Chery, близький до офіційного дебюту. Прем'єра…
Leave a Comment