Нові реалії змушують громадян та бізнес пристосовуватися – генераторне майбутнє вже стало реальністю сьогодення та зараз мільйони людей та підприємств змушені зберігати десь пальне. Проте слід пам’ятати, що порушення правил зберігання можна отримати дуже великий штраф.
Державне регулювання забороняє суб’єктам господарювання зберігати пальне для потреб без наявності ліцензії навіть у період воєнного стану. Про це прямо йдеться у роз’ясненні на офіційному сайті головного управління ДПС у Чернівецькій області.
У разі зберігання пального без наявності ліцензії до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 500 000 грн.
Відповідно до ст. 15 Закону № 481 ліцензія на право зберігання пального не виходить на використовувані місця зберігання пального:
— підприємствами, установами та організаціями, що повністю утримуються за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету;
– підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
— суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, що діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, що споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газодобувних майданчиках, бурових платформах та не реалізується через місця роздрібної торгівлі
Суб’єкт господарювання (у тому числі іноземне підприємство, що діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального у місцях виробництва пального, місцях роздрібної торгівлі пальним чи місцях оптової торгівлі пальним на які отримані відповідні ліцензії.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на зберігання пального не отримують.