Як змінився попит на автомобілі в Україні через дефіцит пального

0
273

Ми всі знаємо, як саме змінився попит на автомобілі через зростання цін і дефіцит палива.

Зокрема ціни на паливо зросли майже вдвічі, а відсутність та черги на заправках спонукали багатьох вітчизняних автомобілістів переглянути електромобілі.

Варто зазначити, що однією з переваг автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ) порівняно з електромобілем є розвинена мережа автозаправних станцій та можливість заправити автомобіль у будь-якому куточку країни. Проте з початком війни ця перевага зникла. У той же час перевага електромобілів у вартості кілометра пробігу стала ще більшою. Адже пальне подорожчало, а електроенергія – ні.

У результаті аналітики порівняли продажі нових автомобілів у першій половині 2021 року з першою половиною 2022 року та чи змінилися уподобання наших водіїв у виборі видів палива.

Рік тому бензинові автомобілі становили 58,7 відсотка. Сьогодні їх частка становить 55,1%. Тобто, справді, українці починають менше купувати бензинових авто. Рік тому автомобілі з дизельними двигунами займали майже 24,4 відсотка ринку. Сьогодні їх частка становить 23,6%. Були й падіння, хоч і незначні.

Зараз читають  Штраф і конфіскація: на «євробляхерів» чекає нове покарання

1,3% нових легкових автомобілів мають ГБО, встановлене на заводі або в дилерському центрі. Сьогодні їх частка становить 1,02%. Тобто в межах похибки. Автомобілі з дизель-гібридними силовими агрегатами займали 2,8 відсотка ринку рік тому, а зараз мають 2,67 відсотка. Якщо гібриди складаються з бензинових і електричних двигунів (більш поширена гібридна схема), то рік тому їх було продано 10,7% проти 10,48% сьогодні. Навпаки, частка електромобілів на ринку нових автомобілів збільшилася, і вона була значною – з 2,24% минулого року до 7,13% цього року.

Як бачимо, під час війни частка ринку автомобілів на всіх видах палива, крім електроенергії, скоротилася.

Варто також зазначити, що загальні обсяги продажу нових автомобілів з усіма типами двигунів впали, порівняно із першим півріччям 2021 року. І найбільше падіння, як це не дивно, продемонстрували авто із ГБО – мінус 81,4%. Бензинові – мінус 65%, дизельні – мінус 64,5%, бензинові гібридні – мінус 53,7%, дизельні гібриди – мінус 51,8%. Виключення становлять лише електрокари. Іхні продажі навпаки збільшилися аж на 211,7%.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.