В Україні різко скоротилася кількість АЗС

0
372

За час військових дій на території України значно скоротилася кількість автозаправних станцій. Як стверджує директор Консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн, наразі діють тільки 2500 АЗС. До війни їх було близько 7500. Це пов’язано з нестачею пального в країні. Також він заявив, що втричі зменшилося і приватне споживання палива, що втім було очікувано.

В основній своїй масі закрилися заправки в периферії, хоча споживачів там також багато. При цьому у великих містах і на ключових трасах вони працюють в тій же кількості, що і до війни. Однак і тут утримувати потрібний рівень забезпечення стає важче, особливо після того, як фашисти обстріляли Кременчуцький НПЗ і завод змушені були зупинити.

“Багато компаній, особливо Центральної, Східної та Південної України, втратили головне джерело постачання для себе. Єдиним виходом для них є самостійний імпорт через західний кордон. Йдеться про те, щоб невеликі регіональні компанії бензовозами виїжджали за кордон і привозили пальне”, – заявив Куюн на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

Зараз читають  Ціна палива в Україні досягла позначки 80грн/л

Однак, за словами експерта, обмеження державою цін на пальне і висока собівартість доставки не дають змоги активізувати такий вид поставок. Адже витрати на доставку і закупівлю палива будуть куди вище, ніж його продаж у роздріб. А працювати собі в збиток компанії не будуть. Сергій Куюн зазначив, що виходом із ситуації цілком могла б стати тимчасова відмова від держрегулювання цін на паливо, але уряд поки що не готовий піти на такий крок.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.