Електромобілі та гібриди з США знову подорожчають

0
567

Перевізники підняли ціни на транспортування по морю авто з тяговими акумуляторами через небезпеку їх загоряння.

Кілька компаній, які надають послуги з перевезення автомобілів з США в Україну та інші країни світу в контейнерах, оголосили про підвищення вартості послуг небезпечних вантажів, якими вони стали вважати гібриди і електрокари. Підвищення тарифів пояснюється збільшенням ризиків при їх транспортуванні, адже почастішали випадки, коли батареї електричних авто спалахували прямо під час транспортування по морю. А згасити їх неможливо, тому як мінімум згорає весь контейнер з іншими автомобілями.

Зокрема, один з перевізників вказав, що на всіх судноплавних лініях доданий збір за небезпечні авто в розмірі 100 доларів США за кожну небезпечну одиницю в контейнері. При цьому загальна сума зборів за небезпечні авто за контейнер становить не менше 300 доларів США.

Наприклад, якщо в контейнері один гібрид або електромобіль, то додатковий збір складає 300 доларів, якщо два – по 150 за кожен, якщо три і більше – по 100 доларів за одиницю. Таким чином, перевозити в одному контейнері, в якому міститься 3-4 автомобіля, один електрокар або гібрид, стає невигідно. Більш рентабельно вантажити електромобілі та гібриди в окремий контейнер, в якому немає авто з двигунами внутрішнього згоряння.

Це приклад тільки одного перевізника, тарифи у інших можуть відрізнятися. Крім того, продавці авто з США очікують подібне зростання тарифів і на перевезення по суші (з аукціонів в порти).

Така консолідація збільшить і без того тривалий час очікування завантаження автомобілів в США, викликане дефіцитом порожніх контейнерів. Тобто не тільки ціна, але і час очікування виграного на аукціоні автомобіля істотно збільшиться.

Якщо раніше термін очікування прибуття виграного на автоаукционе США становив 1,5 – 3 місяці, то сьогодні він може становити 3 – 5 місяців залежно від порту завантаження.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.