Дослідники розповіли, як скоро можна сідати за кермо після алкоголю

1
3247
ЗМІ періодично пишуть, що існують формула, по якій можна обчислити, через скільки часу алкоголь повністю розщеплюється організмом і тоді стає ясно, як скоро можна сідати за кермо після алкоголю. Ця формула називається формулою Відмарка – на честь шведського вченого, який розробив її ще в 1922 році.

Формула враховує вагу людини, міцність напою, а також за замовчуванням вважає, що випите було вжито залпом і без закуски. Хоча насправді закуска практично не впливає на концентрацію алкоголю в крові, просто з бутербродик ті ж значення досягаються повільніше.

Так ось, якщо вірити старому Відмарка, то міф про те, що можна трохи випити і незабаром їхати, не завжди відповідає дійсності. Особливо це стосується пива, яке багато хто звик взагалі скидати з рахунків.

Однак Видмарк ж не брав до уваги 0,3 проміле. Щоб надати тобі абсолютно повну, вичерпну інформацію, ми також зібрали з описом численних самовідданих експериментів in vivo (тобто на живих журналістів і блогерів).

Люди пили і заміряли, заміряли і пили. Показання, до речі, цілком відповідали формулі Відмарка. Просто допуск в 0,3 проміле для людини вагою 75-80 кілограмів можна співвіднести з результатами шведського хіміка для людини вагою 100 кг.

Відзначимо, що розрахунки зроблені на один вага питущого людини – 75-80 кг. Відповідно, якщо в тебе більше кілограмів, можеш робити деяку поправку на те, що тобі потрібно менше часу, щоб переробити таку саму кількість алкоголю (хоча краще не роби, целее будеш).

Також слід враховувати те, що у регулярно і сильно питущих людей печінку справляється з переробкою алкоголю набагато повільніше. Час, вказаний в таблиці, в цьому випадку слід збільшити в півтора, а то і в два рази.

Нарешті, якщо ти абсолютно несподівано жінка (ну або вона збирається тебе везти), час «розпаду» слід збільшити на 20%. Організм слабкої статі набагато гірше пристосований для розщеплення алкоголю.

Зараз читають  У яких випадках водій може перетнути подвійну суцільну: ПДР

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.