У Раді попередили водіїв про нововведення стосовно штрафів

0
537

Однією з проблем українських доріг є те, що нерідко на них їздять вантажні автомобілі, вага яких на порядок більше ніж те, що дорожнє покриття здатне переносити. У зв’язку з цим у Верховній Раді України ввели новий штраф, який зобов’яже водіїв зважувати свої вантажівки. Про це свідчить інформація, опублікована на офіційному порталі Верховної Ради, повідомляє Hyser.

Повідомляється, що в парламенті прийняли законопроект, згідно з яким водії, які відмовляються зважити свої фури або допускають помилки в накладних, зобов’язані будуть виплатити штрафи, розмір яких може перевищити 50 тисяч гривень. За даний законопроект 29 червня проголосувало 257 народних депутатів.

Так, тепер, коли водії вантажних автомобілів відмовляються від габаритно-вагового контролю або під час перевезення пасажирів не виконують вимоги щодо зупинки, вони зобов’язані виплатити штраф у розмірі 3 тисяч неоподатковуваних мінімальних доходів громадян, що дорівнює 51 тисячі гривень. Крім того, такий же штраф можуть зажадати в разі, коли відомості в накладних не відповідають дійсності.

Зараз читають  В Україні з'явиться покарання водіям, які не поступаються дорогою авто швидкої допомоги – юрист

51 тисяч гривень – це максимальний штраф, в цілому штраф для водіїв залежить від того, наскільки сильно вони порушили правила вантажного транспорту. Так, наприклад, якщо норми були порушені на 5-10 відсотків, то штраф дорівнює 8,5 тисячам гривень. Перевищення норми більш ніж на 10 відсотків обіцяє подвоєння штрафу до 17 тисяч гривень. При перевищенні норм більш ніж на 20 відсотків сума штрафу зростає до 34 тисяч гривень, і, нарешті, 51 тисяча гривень, максимальний розмір штрафу, викарбовується в разі перевищення норм більш ніж на 30 відсотків.

Важливим моментом є те, що адміністративна відповідальність покладатиметься на фізичну особу або керівника юридичної особи, яка зареєструвала транспортний засіб.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.