Україна може заборонити ввезення автомобілів з ДВЗ

0
78

Ми вже неодноразово розповідали про ініціативи заборони продажів автомобілів з ДВС в різних країнах, але виявляється подібні ініціативи вже розробляють і в Україні. Принаймні такі заходи хочуть прописати в законопроектах, що розробляються Мінінфраструктури.

Вперше, про масштабні зміни, які готують автомобілістам в Мінінфраструктури, стало відомо з презентації в Кабінеті міністрів на початку 2021 року. Однак там заборони ДВС ще не було, а мова йшла про появу екологічного податку з власників транспортних засобів, за допомогою якого чиновники хочуть прискореними темпами пересаджувати українців на електромобілі.

Готується законопроект так і не показали, але зате під час Транспортної тижні в Одесі були озвучені нові ініціативи Мінінфраструктури. Серед них зокрема:

– прийняття закону з визначенням електромобільних термінів;
– зобов’язання для населених пунктів закуповувати виключно електричний транспорт (переважно українського виробництва);
– заборона на ввезення автомобілів з ДВС;
– податкові пільги для виробництва та покупки електромобілів в Україні.

Таким чином, ініціатива заборони на ввезення автомобілів з ДВС вже розробляється. Однак ні терміни, ні форма такої заборони конкретно ще не озвучені.

Зараз читають  З 10 листопада "євробляхарів" почнуть штрафувати на величезні суми

За даними, на сьогодні ініціативу заборони в’їзду дизельного автотранспорту в центр міста задекларували лише влади Львова. Львівська міськрада прийняла рішення №934 про комплекс заходів щодо поліпшення якості повітря в місті. Серед досить великого списку значиться і створення у Львові Low emission zones, доступ до яких матимуть транспортні засоби певних класів екологічності або тільки електротранспорт. Притому, вже з 2021 рік Львів заборонить в’їзд вантажівок і старих авто (до 1991 року випуску) та авто без каталізаторів в деякі особливо навантажені зони міста.

З 2025 року в місто планують взагалі не пускати вантажний автотранспорт і транспорт, який не відповідає певним екостандартам, або не має альтернативний привід. Мається на увазі гібридні авто, які можуть пересуватися на електричному приводі. А з 2030 рік Львів має намір ввести заборону на в’їзд в місто всіх дизельних автомобілів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.