Новини

Експерти прокоментували обов’язок пішоходів носити вночі світловідбивачі

Share

Нова норма про зобов’язання пішоходів носити вночі світловідбиваючі елементи на одязі навряд чи буде реалізована в Україні в повній мірі. Про це в коментарі Delo.ua заявив керуючий партнер юридичної фірми «Грищенко та Партнери» Дмитро Грищенко.

«Мені важко уявити як можна реалізувати зміни в правилах дорожнього руху про те, що в темний час доби або при умовах недостатньої видимості кожен пішохід повинен носити світловідбиваючі жилети. І що українці вночі будуть масово носити стрічки і пов’язки », – сказав юрист.

За його словами, поки поправки відбулися тільки номінально, змінивши формулювання з «повинні виділити себе і при можливості мати на верхньому одязі світловідбиваючі елементи» на «повинні використовувати світловідбиваючі елементи»

«Ці зміни за фактом залишаться тільки на папері, як і штрафи за перетин дороги пішоходами в недозволеному місці або на червоний сигнал світлофора», – вважає Грищенко.

Він підкреслює, що набагато ефективніше спрямувати зусилля на освітлення пішохідних переходів: «Це було б в рази дешевше. Крім того, пішохідні переходи повинні бути безпечними для всіх учасників дорожнього руху ».

Коментуючи обов’язок носити вночі світловідбивачі і штрафи за ігнорування вимоги, глава ЮК «Сучасна Феміда», адвокат Тетяна Даниленко зазначила, що перспектива оплати штрафів пішоходами повинна бути стимулюючим фактором для зменшення кількості порушень з їх боку. Але в той же час експерт не впевнена, що даний механізм притягнення до відповідальності пішоходів набере широкого розмаху.

Даниленко пояснює, що оскільки порушнику-пішоходу попередженням обійтися вже не вдасться, поліцейський повинен скласти постанову по справі про адмінправопорушення на місці.

При цьому правоохоронець зможе зажадати показати документи, що засвідчують особу, якщо є достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення.

Але в разі, якщо у порушника не опиниться при собі документів, поліцейському потрібно буде витратити чимало часу, щоб встановити його особистість. Так, з метою складання протоколу або винесення постанови про притягнення особи до адмінвідповідальності порушника можуть відвезти до відділку поліції.

«Щоб встановити особу порушників, працівники поліції повинні докласти багато зусиль і часу, тому швидше за все це будуть поодинокі випадки», – повідомила юрист, додавши, що нових механізмів залучення до адміністративної відповідальності пішоходів не передбачили.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

Чотири незручні функції в автомобілях, які розчаровують водіїв

Сучасні авто зараз реально більше схожі на гаджети на колесах. Купа всіляких "фішок", які мали…

06.12.2024

Як уникнути проблем через нічні заморозки: поради для автомобілістів

Найпоширеніша ситуація, коли вранці після заморозків автомобіль не заводиться. Експерт вважає, що глобальна причина криється у…

06.12.2024

Названо предмети, які небезпечно залишати в авто взимку

Зима — це завжди трохи головного болю для водіїв. Треба не тільки підлаштовуватися до умов…

06.12.2024

Новий Hyundai Santa Fe 2025 отримав сучасну силову установку

Південнокорейський автовиробник Hyundai представив оновлений кросовер Santa Fe 2025 модельного року, який отримав вдосконалену силову…

06.12.2024

6 головних причин, чому двигун відмовляє запускатися

Уявіть цю картину: повертаю ключ запалювання, а двигун просто мовчить. Ну от як так? Думаю,…

06.12.2024

Чому досвідчені водії загортають ключі від авто у фольгу

Багато сучасних автомобілів оснащуються смарт-ключами. Завдяки їм можна дистанційно відчиняти та закривати двері машини на…

06.12.2024