Новини

Експерти прокоментували обов’язок пішоходів носити вночі світловідбивачі

Share

Нова норма про зобов’язання пішоходів носити вночі світловідбиваючі елементи на одязі навряд чи буде реалізована в Україні в повній мірі. Про це в коментарі Delo.ua заявив керуючий партнер юридичної фірми «Грищенко та Партнери» Дмитро Грищенко.

«Мені важко уявити як можна реалізувати зміни в правилах дорожнього руху про те, що в темний час доби або при умовах недостатньої видимості кожен пішохід повинен носити світловідбиваючі жилети. І що українці вночі будуть масово носити стрічки і пов’язки », – сказав юрист.

За його словами, поки поправки відбулися тільки номінально, змінивши формулювання з «повинні виділити себе і при можливості мати на верхньому одязі світловідбиваючі елементи» на «повинні використовувати світловідбиваючі елементи»

«Ці зміни за фактом залишаться тільки на папері, як і штрафи за перетин дороги пішоходами в недозволеному місці або на червоний сигнал світлофора», – вважає Грищенко.

Він підкреслює, що набагато ефективніше спрямувати зусилля на освітлення пішохідних переходів: «Це було б в рази дешевше. Крім того, пішохідні переходи повинні бути безпечними для всіх учасників дорожнього руху ».

Коментуючи обов’язок носити вночі світловідбивачі і штрафи за ігнорування вимоги, глава ЮК «Сучасна Феміда», адвокат Тетяна Даниленко зазначила, що перспектива оплати штрафів пішоходами повинна бути стимулюючим фактором для зменшення кількості порушень з їх боку. Але в той же час експерт не впевнена, що даний механізм притягнення до відповідальності пішоходів набере широкого розмаху.

Даниленко пояснює, що оскільки порушнику-пішоходу попередженням обійтися вже не вдасться, поліцейський повинен скласти постанову по справі про адмінправопорушення на місці.

При цьому правоохоронець зможе зажадати показати документи, що засвідчують особу, якщо є достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення.

Але в разі, якщо у порушника не опиниться при собі документів, поліцейському потрібно буде витратити чимало часу, щоб встановити його особистість. Так, з метою складання протоколу або винесення постанови про притягнення особи до адмінвідповідальності порушника можуть відвезти до відділку поліції.

«Щоб встановити особу порушників, працівники поліції повинні докласти багато зусиль і часу, тому швидше за все це будуть поодинокі випадки», – повідомила юрист, додавши, що нових механізмів залучення до адміністративної відповідальності пішоходів не передбачили.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

Hyundai представила перший електричний кросовер для бездоріжжя

Hyundai представив нову версію Ioniq 5 XRT 2025, орієнтовану на легку бездоріжжя. Кросовер отримав збільшений…

19.02.2025

Xiaomi SU7 Ultra перевершив Porsche Taycan

Компанія Porsche оголосила про рекорд на Шанхайському автодромі в жовтні 2024 року. За даними Xiaomi,…

19.02.2025

Де в Україні заборонено мити та ремонтувати автомобілі

В Україні багато водіїв звикли самостійно мити, обслуговувати або ремонтувати свої авто у дворах будинків…

19.02.2025

Компанії Toyota та LG планують спільно випускати батареї на електрокари

Toyota робить черговий крок у бік масштабної електрифікації, оголосивши про партнерство із LG Energy Solution…

19.02.2025

Експерти пояснили, чи варто мити авто взимку

Зимове миття машини - це не тільки питання чистоти, але й важливий захід захисту кузова…

19.02.2025

Трамп анонсував введення 25% мита на європейські автомобілі

Президент США Дональд Трамп анонсував введення нових мит на низку товарів, зокрема 25%-вих мит на…

19.02.2025