В Україні розгорівся черговий скандал з «євробляхами»

0
290

Псевдоброкер обдурив українців на півмільйона доларів.

Назвавшись митним брокером, шахрай обдурив більше сотні власників автомобілів на іноземній реєстрації. Журналісти “Сьогодні” поспілкувалися з постраждалими і спробували розшукати шахрая.

Уже третій день Володимир не може додзвонитися до брокера Андрія. Віддав йому 30 000 доларів за розмитнення 16 автомобілів за законом про п’ятдесятивідсоткову знижку. Їх – стверджує, – пригнав з Польщі для себе і знайомих. Кілька машин таки розмитнив.

“Знайомий розмитнював, підказав мені цього Андрія, і так я на нього вийшов. Він мені розмитнив, розмитнив моєму батькові, знайомим”, – говорить потерпілий Володимир Клим.

Що 37-річний шахрай насправді не брокер ні у кого з постраждалих не виникло і думки.

“У 15-му кабінеті ми все приходили, здавали документи-оригінали. Тут же при нас робилися копії”, – розповідає потерпілий Тарас Почапський.

Шахрай, який назвав себе митним брокером, сидів в цьому кабінеті разом з іншими брокерами. Але зараз тут двері закриті. Немає нікого.

“Ті брокери, можливо співпрацювали з тим Андрієм, наскільки я розумію ту ситуацію. Я його не знаю навіть”, – зізнається директор логістичного центру Володимир Гук.

Не знають шахрая і працівники митниці. Відразу біля віконця, де приймають документи, розміщена інформація, як перевірити брокера.

“Наскільки мені відомо, він брав документи – і вже пізніше сам шукав брокерів. Я не можу пояснити, як взагалі можна віддати оригінали документів, віддати суму попередньо на повне розмитнення”, – говорить начальник відділу оформлення транспортних засобів “Скнилів” митного поста “Західний “Андрій Бойцун.

Постраждалі об’єдналися і вирішили розшукати псевдоброкера.

“Це людина, яка взяла не тільки у мене, а у багатьох. Це понад 150 осіб. Це більше 500 000 доларів, якщо ми все плюс-мінус підрахували”, – запевняє постраждала Ольга Верещак.

Правда, заяв в поліції поки тільки 9, але постраждалі ще звертаються.

“Виїжджали за місцем проживання, де зареєстрований даний громадянин. Також спілкувалися з його знайомими, але ніхто не знає, де він знаходиться. В даний час вирішується питання про оголошення його в розшук”, – повідомив старший слідчий Городоцького відділу поліції Артем Колбун.

Журналісти навідалися за адресою прописки псевдоброкера, але там живуть орендарі. Кажуть, чоловіка тут ніколи не бачили, а житло здає його мама.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!