В Україні почастішали випадки, коли громадяни отримують величезні штрафи за нерозмитнені автомобілі, які вони фактично ніколи не ввозили. Зазначаючи, що жертви шахрайства здебільшого навіть не здогадуються, що їх використали в незаконній схемі.
Згідно із законодавством, після ввезення іноземного авто на територію України в режимі тимчасового ввезення, особа має 30 днів, щоб пройти митне оформлення і сплатити відповідні збори. Якщо це не зроблено, на порушника накладається штраф у 170 000 гривень, а транспортний засіб підлягає конфіскації.
Однак все частіше штрафи отримують люди, які ніколи не займались ввезенням таких автомобілів. Шахраї оформлюють машини на підставних осіб, використовуючи їхні документи. Як правило, на прикордонних пунктах пропонують за грошову винагороду (або навіть безкоштовно) провести машину через кордон “на себе”. Людей запевняють, що це безпечно та без наслідків.
Після того, як 30-денний термін минає, митна служба надсилає штраф саме на особу, на яку було оформлене ввезення, а не на реального власника авто.
Адвокати наголошують:
“Ті, хто отримав повідомлення про штраф, повинні негайно звернутися до поліції з заявою про шахрайство. Вкрай важливо отримати підтвердження про відкриття кримінального провадження і передати його до митної служби. Це — ключовий крок для уникнення відповідальності.”
У Державній митній службі підтверджують: звільнення від штрафу можливе лише за наявності доказів непричетності до незаконного ввезення, які мають бути відображені в матеріалах кримінального провадження.