Силовики розпочнуть влаштовувати облави на нелегальні заправки.
В Україні на тлі подорожчання бензину , дизпалива і автомобільного газу швидкими темпами зростає число нелегальних АЗС. Як правило, “самопал” дешевше легальної пального на 5-6 грн за літр, що робить їх популярними серед населення. Як заявили в прокуратурі, тільки з початку року в Україні виявили два десятка великих нелегальних заправок. Експерти паливного ринку підтверджують: рахунок нелегальним АЗС вже йде на сотні. Крім того, що вони створюють реальну загрозу безпеці оточуючих їх будівель, персоналу і клієнтів, паливо на таких АЗС часто сумнівної якості – або контрабандне, або саморобний. За даними Госфіскальной служби, яка також бореться з такими заправками, обсяги вилученого у них палива обчислюються сотнями тисяч тонн.
Днями в Чернігівській області через зростання підпільних заправок правоохоронці навіть скликали термінову нараду. Прокурор області Володимир Комашко назвав ситуацію критичною і заявив про необхідність прийняття термінових заходів. У прокуратурі додали, що на території області за останній час було виявлено відразу три нелегальних АЗС, які розташовувалися прямо на приватних подвір’ях.
“АЗС були обладнані в приватних гаражах і заправляли бензином і дизпаливом сумнівної якості. Прийнято рішення створити робочу групу, яка в найближчі дні буде аналізувати ситуацію в області”, – уточнила спікер прокуратури Тетяна Похилько.
Правоохоронці нагадують, що організаторам незаконного бізнесу загрожують штрафи від 17 тис. До 34 тис. Грн з конфіскацією обладнання.
Експерти паливного ринку також говорять, що за їхніми даними, число нелегальних АЗС в країні постійно зростає.
“Ми спостерігаємо справжній ренесанс тіньового ринку, – говорить директор” Консалтингової групи А-95 “Сергій Куюн. – Причому, це стосується не тільки нелегальних АЗС, а й незаконного видобутку сировини для подальшої нелегальної переробки. Причина – параліч державних інститутів. Тим часом таких заправок вже більше 1500 по країні “.
Куюн додав, що паливо з нелегальних АЗС шкодить усім: автомобілям, екології та державі, так як завдає мільярдних втрат держбюджету.
“Така пальне виводить з ладу систему каталізаторів, двигунів. Швидше може відбуватися руйнування пластмасових і гумових деталей двигуна. Що стосується дизпалива, то його зараз часто змішують з авіаційним гасом. Це” підсушує “дизель, в результаті виникає дефіцит змащувальних речовин для двигуна і зі часом двигун виходить з ладу “.
Паливо, яке реалізується на нелегальних АЗС, часто виготовлено із сировини, яка ділки крадуть завдяки врізки в нафтопровід держвласності. Крім того, як повідомляє Госфіскальная служба, горе-підприємці організовують підпільні підприємства на околицях населених пунктів або ж у віддалених селах. Навесні цього року в Миколаївській області було викрито нелегальне підприємство з багатоступеневим циклом, яке налагодило виробництво пального та навіть продавало паливо легальним АЗС.
Бензинові машини все ще тримаються на вершині серед нових авто, але їхня популярність повільно спадає.…
BMW готує грандіозний дебют на CES 2025 , представивши новий Panoramic iDrive - систему управління,…
Honda оголосила про будівництво першого заводу водневих паливних елементів. Підприємство, розташоване в японському місті Мока,…
З 1 січня 2025 року в Україні починають діяти нові правила обов'язкового автострахування, які суттєво…
2025 стане ключовим для KIA, яка готує цілу лінійку новинок. Серед них – оновлений Sportage,…
Новий кросовер, створений спільними зусиллями китайських компаній Huawei та Chery, близький до офіційного дебюту. Прем'єра…
Leave a Comment