Заборона на вживання алкоголю після ДТП: що важливо знати водіям

Час читання: 2 хв.
0
Заборона на вживання алкоголю після ДТП: що важливо знати водіям

Дорожньо-транспортна пригода (ДТП) завжди є стресовою ситуацією, яка може призвести до непередбачуваних наслідків. Після аварії деякі водії намагаються зняти стрес за допомогою алкоголю, що може призвести до серйозних юридичних проблем. Іноді водії намагаються приховати факт сп’яніння, стверджуючи, що алкоголь вживали вже після ДТП, однак це може мати важкі наслідки. Згідно з українським законодавством, вживання алкоголю водієм після ДТП є адміністративним правопорушенням. Водієві заборонено вживати алкоголь до прибуття поліції на місце аварії, що дозволяє уникнути спроб приховати факт сп’яніння за кермом.

Закон не встановлює конкретний час, протягом якого заборонено пити алкоголь після ДТП, але ця заборона триває до прибуття правоохоронців або проведення медичного огляду. Тому навіть якщо пройде кілька годин після аварії, вживання алкоголю може бути трактоване як спроба приховати сп’яніння. Якщо поліція запідозрить водія у вживанні алкоголю після ДТП, йому загрожує штраф у розмірі 34 000 грн і позбавлення прав на 3 роки. Це значно більше, ніж штраф за керування в стані сп’яніння, який становить 17 000 грн з позбавленням прав на 1 рік.

Водії, які перебувають у стані сп’яніння і стають учасниками ДТП, часто думають, що зможуть уникнути відповідальності, заявивши, що алкоголь вживали після аварії. Однак це може призвести до серйозних фінансових наслідків, оскільки штраф за вживання алкоголю після ДТП удвічі більший, а позбавлення прав триває довше. Відмова від огляду на стан сп’яніння після ДТП не є правопорушенням і не тягне за собою покарання. Після того, як поліція зафіксує обставини аварії, заборона на вживання алкоголю знімається. Однак важливо дочекатися завершення всіх процедур, щоб уникнути підозр і ускладнень з правовою ситуацією.

Реклама

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!