Евакуатори, «листи щастя» та інспектори з паркування: водіям готують чергове «покращення»

0
221

Шість місяців, відведених на підготовку водіям та місцевим органам влади, минули: 27 вересня Закон «Про реформування сфери паркування транспортних засобів» №2262-VIII набуває чинності. Для водіїв та власників автотранспорту відбудеться чимало змін – окрім поліції за порушення правил паркування тепер слідкуватимуть й муніципальні інспектори. Вони ж матимуть право застосовувати евакуатори, але виключно в чітко визначених ситуаціях.

Інспектори з паркування фіксуватимуть порушення без участі водія – за допомогою фотокамер смартфонів або планшетів із спеціальним захищеним програмним забезпеченням. Вперше з’являться «тікети» на вітровому склі – повідомлення про фіксацію порушень.

Окрім цього постанови надсилатимуться поштою, на адресу власника автомобіля. Тобто, теоретично, через кілька днів від початку дії нового закону, у поштових ящиках можуть з’явитись перші «листи щастя».

Змінюється порядок сплати штрафів за ряд порушень. Щоправда, інформація про «збільшення штрафів у 20 разів» – невірна. Насправді, навпаки – вводиться пільговий період у 10 банківських днів, коли можна сплатити лише половину призначеної суми, і постанова вважатиметься виконаною. Далі діятимуть «старі» розміри штрафів, які не змінювались багато років. А от якщо ігнорувати накладене стягнення – тоді так, зміни є: на 31-й календарний день справа буде передана у виконавчу службу. В такому разі сума витрат зросте, як і час, необхідний на «закриття» всіх «задавнених» питань.

Читайте також  В Україні почнуть діяти «літні» правила для водіїв: що і коли зміниться

Зараз важко сказати, наскільки місцева влада кожного міста підготувалась до початку дії нового закону про паркування, і чи 27 вересня можна буде побачити інспекторів з паркування геть всюди. Але, прогнозувати щось зараз і не варто – все стане зрозуміло на практиці, у найближчі дні.

У будь-якому випадку всі ці нововведення ніяким чином не зачеплять законослухняних водіїв – якщо не порушувати, то й проблем бути не повинно. А от хто звик паркуватись за власними правилами, підкріпленими реплікою «та я на п’ять хвилин», тому варто або змінити життєві принципи, або ж виділити окремий щомісячний бюджет «на штрафи та евакуатори».

Нагадаємо – все, що необхідно знати про Закон «Про реформування сфери паркування транспортних засобів», ми описали у цьому матеріалі – це найповніша інструкція, складена за допомогою співавторів згаданого документа. Ознайомтесь із нею, збережіть в закладках, та, звісно – дотримуйтесь правил!

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.