Всім водіям в Україні потрібно буде обміняти посвідчення

Час читання: < 1 хв.
0
Всім водіям в Україні потрібно буде обміняти посвідчення

Згідно із законопроєктом №8082, зареєстрованим у Верховній Раді, всім українським водіям до 2033 року потрібно буде отримати нове посвідчення.

У пояснювальній записці до законопроєкту №8082 йдеться про те, що Україні потрібно своє законодавство у сфері безпеки дорожнього руху привести у відповідність до європейських законів. Це передбачає угода про асоціацію нашої країни із Євросоюзом.

Законопроєкт № 8082 встановлює термін дії посвідчення водія від 5 до 10 років, залежно від категорії ТЗ; визначає умови для допущення до управління транспортним засобом; приведення категорій ТЗ у відповідність до європейських стандартів посвідчення водія з максимальним відображенням технічних характеристик машин.

Зокрема, термін дії посвідчення водія категорії В становитиме 10 років. Якщо посвідчення водія видано вперше, то воно буде дійсно 2 роки. У цьому випадку складати іспити в сервісному центрі МВС не буде потрібно, якщо водій за 2 роки не більше двох разів порушив ПДР. Якщо порушень ПДР 3 і більше, то доведеться підтвердити свої знання ПДР та практичні вміння водіння автомобіля.

Також планують запровадити регулярну перевірку фізичного та психологічного стану водіїв. Періодичність залежатиме від категорії ТС.

Посвідчення водія, видані до набрання чинності оновленим Законом “Про дорожній рух”, потрібно буде обміняти до 19 січня 2033 року. Але коли законопроєкт №8082 стане законом – ще не відомо. Народні депутати Верховної Ради ще не прийняли його навіть за основу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!