Новини

Фахівці пояснили, чому водіям ніколи не можна вживати алкоголь після ДТП

Share

Часто водії отримують штрафи через незнання закону. Не всім відомо, що вживання водієм алкоголю після ДТП до приїзду працівників поліції тягне за собою відповідальність набагато більшу, ніж за керування в “п’яному” стані, пише Дорожній Адвокат.

Суть питання

Багатьом водіям знайомі випадками, коли до приїзду на місце ДТП працівників поліції потрібно очікувати тривалий час. При цьому, факт ДТП сам по собі є стресом. Часто водії під час очікування працівників поліції «знімають» цей стрес алкогольними напоями.

В Інтернет-просторі в основному наявна інформація лише про штрафи за керування в стані алкогольного сп’яніння. Проте не всі знають, що вживання водієм алкоголю після ДТП тягне за собою відповідальність набагато більшу, ніж за керування в “п’яному” стані.

Що каже закон

Відповідно частини 4 статті 130 КУпАП вживання водієм алкоголю після ДТП (до приїзду працівників поліції) передбачає накладення штрафу у розмірі 34000 грн з позбавленням права керування на три роки.

Водночас штраф за керування у «п’яному» стані всього 17000 грн. з позбавленням права керування строком на 1 рік (частина 1 статті 130 КУпАП).

Тобто, відповідно до діючого законодавства, керувати в стані алкогольного сп’яніння набагато «дешевше», ніж вжити алкоголь через деякий час після ДТП, будучи вже не за кермом.

Через який час водій може вжити після ДТП алкоголь

Законодавством не передбачено конкретних часових меж для заборони вжиття алкоголю після ДТП. Передбачено заборону до прибуття працівників поліції.

Навіть, якщо працівники поліції приїдуть на місце ДТП через 6 годин, водій не має права вживати до їх приїзду алкогольні напої.

Як правило, після приїзду на місце ДТП працівників поліції, водій, будучи переконаним у відсутності відповідальності, підтверджує що вживав алкогольні напої.

Працівники ж поліції “з радістю” фіксують це на нагрудні відеореєстратори. Такий відеозапис буде надалі доказом по справі.

Висновки

Таким чином, вживання водієм алкоголю після ДТП до приїзду працівників поліції передбачає відповідальність набагато більшу, ніж за керування в “п’яному” стані. Законодавством не передбачено конкретних часових меж для заборони вжиття алкоголю після ДТП. Передбачено заборону вживали алкогольні напої до прибуття працівників поліції.

Тому через незнання закону, окрім наслідків по ДТП, водій може отримати ще й штраф в розмірі 34000 грн та позбутись посвідчення водія строком на 3 роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Автоексперт поділився порадами щодо підготовки кузова до холодів

Досвідчений фахівець поділився рекомендаціями щодо захисту авто від зимових неприємностей. Що ще відомо Багато автовласників…

10.11.2024

Новий бюджетний електромобіль GAC повністю розкритий перед прем’єрою

Новий дешевий електромобіль GAC повністю розкритий до прем’єри. У відкритій базі Мінпромторгу Китаю з'явилися фотографії…

10.11.2024

Новий Nissan Micra показали перед прем’єрою — це клон Renault

Новий Nissan Micra розкрили до прем'єри: це клон Renault. У Мережі з'явився скріншот брошури альянсу,…

10.11.2024

Водіям роз’яснили, коли можна не показувати документи поліції

В Україні ми, водії, завжди маємо тримати при собі документи на машину та права, а…

10.11.2024

Що робити, якщо розрядився ключ-брелок від автомобіля

Сучасні автомобілі стали більш технологічними, але це не позбавило їх несподіваних проблем. Багато автомобілістів потрапляли…

10.11.2024

Чому важливо купити інші шини, навіть з майже новим протектором

Так вийшло, що багато хто з нас, навіть водії зі стажем, недостатньо серйозно ставляться до…

10.11.2024