Новини

Фахівці пояснили, чому водіям ніколи не можна вживати алкоголь після ДТП

Share

Часто водії отримують штрафи через незнання закону. Не всім відомо, що вживання водієм алкоголю після ДТП до приїзду працівників поліції тягне за собою відповідальність набагато більшу, ніж за керування в “п’яному” стані, пише Дорожній Адвокат.

Суть питання

Багатьом водіям знайомі випадками, коли до приїзду на місце ДТП працівників поліції потрібно очікувати тривалий час. При цьому, факт ДТП сам по собі є стресом. Часто водії під час очікування працівників поліції «знімають» цей стрес алкогольними напоями.

В Інтернет-просторі в основному наявна інформація лише про штрафи за керування в стані алкогольного сп’яніння. Проте не всі знають, що вживання водієм алкоголю після ДТП тягне за собою відповідальність набагато більшу, ніж за керування в “п’яному” стані.

Що каже закон

Відповідно частини 4 статті 130 КУпАП вживання водієм алкоголю після ДТП (до приїзду працівників поліції) передбачає накладення штрафу у розмірі 34000 грн з позбавленням права керування на три роки.

Водночас штраф за керування у «п’яному» стані всього 17000 грн. з позбавленням права керування строком на 1 рік (частина 1 статті 130 КУпАП).

Тобто, відповідно до діючого законодавства, керувати в стані алкогольного сп’яніння набагато «дешевше», ніж вжити алкоголь через деякий час після ДТП, будучи вже не за кермом.

Через який час водій може вжити після ДТП алкоголь

Законодавством не передбачено конкретних часових меж для заборони вжиття алкоголю після ДТП. Передбачено заборону до прибуття працівників поліції.

Навіть, якщо працівники поліції приїдуть на місце ДТП через 6 годин, водій не має права вживати до їх приїзду алкогольні напої.

Як правило, після приїзду на місце ДТП працівників поліції, водій, будучи переконаним у відсутності відповідальності, підтверджує що вживав алкогольні напої.

Працівники ж поліції “з радістю” фіксують це на нагрудні відеореєстратори. Такий відеозапис буде надалі доказом по справі.

Висновки

Таким чином, вживання водієм алкоголю після ДТП до приїзду працівників поліції передбачає відповідальність набагато більшу, ніж за керування в “п’яному” стані. Законодавством не передбачено конкретних часових меж для заборони вжиття алкоголю після ДТП. Передбачено заборону вживали алкогольні напої до прибуття працівників поліції.

Тому через незнання закону, окрім наслідків по ДТП, водій може отримати ще й штраф в розмірі 34000 грн та позбутись посвідчення водія строком на 3 роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Новий флагманський Audi Q9 помічений на дорожніх тестах

Великі кросовери набирають популярності на світовому ринку. Причому високим попитом стали мати навіть дорогі моделі.…

20.03.2025

Експерти пояснили, чому краще не залишати каміння у протекторі коліс

Багато хто зауважує, що в протектор шин у процесі експлуатації забиваються камені, як зовсім дрібні,…

20.03.2025

Mercedes-AMG відкликає гібридні моделі через ризик втрати потужності

Компанія Mercedes-Benz ініціювала відгук гібридних автомобілів AMG , оснащених системою E Performance , через програмну…

20.03.2025

В Україні введуть вікові обмеження для отримання водійських прав

В Україні водійське посвідчення можна отримати лише після досягнення встановленого віку, який залежить від категорії…

20.03.2025

Чим загрожує запотівання фар і чому не варто це ігнорувати

Конденсат усередині автомобільних фар – поширена проблема, з якою автовласники особливо часто стикаються у міжсезоння.…

20.03.2025

Україна знизила штрафи за порушення ПДР: що змінилось

Водії в Україні можуть значно зекономити на штрафах за порушення ПДР, сплативши їх упродовж десяти…

20.03.2025