Діючі штрафи в Україні за перевищення швидкості є неадекватні порівняно з європейськими, – МВС

0
344

Заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко вважає, що діючі штрафи за перевищення швидкості неадекватні, порівняно із штрафами в Європі, однак підвищення їх не планується.

Про це Тимченко сказав в інтервʼю Українським Новинам.

“Одразу скажу, що станом на сьогодні ми не плануємо збільшувати штрафи за порушення ПДР чи ініціювати таке питання. Але якщо порівнювати штрафи в Європі за перевищення швидкості з тими, які у нас, то це неспівставні суми і неадекватні з тими порушеннями, які вчиняються. Чому тут в Україні людина порушує ПДР, а в Європі ні? Менталітет? Ні. Перше – невідворотність покарання і розуміння того, що якщо ти скоїв порушення, то тобі не дозволять перетнути кордон, поки ти не сплатиш штраф, який доволі великий. Тому, краще їхати спокійно та не порушувати правила”, – вважає Тимченко.

Він зазначив, що камери відеоспостереження створені для фіксації саме адміністративних і кримінальних правопорушень.

Тобто, за його словами, звичайні громадяни, законослухняні – взагалі не цікаві камерам відеоспостереження, їх немає в базах розшуку, їхні фотографії не будуть співставлятися з тими метаданими громадян, які потрапляють на камери як підозрювані.

Однак, як тільки вони порушать закон, одразу буде можливість встановити їх.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!