Головна Новини Водіїв в Україні зобов’яжуть встановлювати новий знак на авто

Водіїв в Україні зобов’яжуть встановлювати новий знак на авто

0
1339

З 27 квітня 2024 року автошколи та сервісні центри МВС почнуть міняти на автомобілях для практичного іспиту знак «У» на «Н». З цієї дати набудуть чинності зміни до Правил дорожнього руху, які вже вніс Кабмін, інформує today.ua.

Кабмін ще 7 жовтня 2023 року ухвалив постанову №1128, згідно з якою автомобілі для практичного іспиту, а також автомобілі, на яких навчаються кандидати у водії, повинні мати позначення «Н», а не «У», як раніше. Кабінет міністрів виходив із того, що в українській мові немає слова «Учбовий», але є слово «Навчальний».

Нагадаємо, у 2023 році МВС провело реформу сервісних центрів МВС, а також посилило контроль за теоретичним та практичним іспитами на отримання посвідчення водія. Крім того, наприкінці 2023 року українцям, які хочуть стати водіями, дозволили самостійно готуватися до теоретичного іспиту. Але також можна вивчати теорію і в автошколі, як і раніше. Кому як зручніше. Практична підготовка майбутніх водіїв, як і раніше, проводиться тільки в автошколах.

Якщо кандидат у водії хоче отримати посвідчення водія категорії В, то йому в автошколі потрібно 64 години вивчати теорію. Тривалість одного заняття з теоретичної підготовки в автошколі – 45 хвилин. Практична підготовка в автошколі для автомобілів з механічною коробкою передач складає 40 годин, а для автомобілів з автоматичною коробкою передач – 38 годин. Тривалість одного практичного заняття – 60 хвилин.

У територіальних сервісних центрах МВС усі автомобілі для практичного іспиту мають бути обладнані відеосистемою зі звукозаписом. Відеокамери повинні контролювати всі рухи рук та ніг кандидата у водії та екзаменатора. Крім того, всі класи для теоретичного іспиту повинні мати чотири відеокамери для контролю за всім приміщенням.

МВС також планує скоротити час очікування на складання практичного іспиту на отримання посвідчення водія в територіальному сервісному центрі МВС. Наразі українцям, які хочуть отримати посвідчення водія, доводиться з моменту запису до проведення практичного іспиту в сервісному центрі МВС чекати в середньому приблизно 2 тижні.

Максимально знизити час очікування практичного іспиту на отримання посвідчення водія хочуть шляхом цифровізації послуг сервісних центрів МВС, збільшення кількості екзаменаційних автомобілів та створенням екзаменаційних хабів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!


Дякуємо!

Тепер редактори знають.