Як уникнути незаконних штрафів за нібито перевищення швидкості

Час читання: 2 хв.
0

Один з найбільш “популярних” поліцейських штрафів – за перевищення дозволеної швидкості. Поліцейські фіксують цю швидкість за допомогою приладів TruCam. При цьому поліцейські часто порушують встановлені процедури вимірювання швидкості та оформлення матеріалів адміністративних справ. Відповідно до статті 40 Закону “Про Національну поліцію”, “з метою забезпечення публічної безпеки і порядку поліція може встановлювати автоматичні засоби фото- і кінозйомки, відеозапису на форменому та службовому транспорті, а також встановлювати та розміщувати їх по периметру доріг і будівель”. Під час фіксації порушень швидкісного режиму поліцейські повинні суворо дотримуватися вимог встановлених процедур вимірювання швидкості. Вони також повинні мати при собі всі дозвільні документи. Зокрема, перевищення швидкості може бути зафіксоване лише за наявності дорожніх знаків, що вказують на обмеження швидкості. За наявності декількох смуг руху в одному напрямку дорожні знаки повинні бути встановлені у двох примірниках. Відповідно до закону, пристрої для вимірювання швидкості можуть бути стаціонарно закріплені тільки під час використання. Прилад може використовуватися лише за наявності у інспектора документів, що підтверджують його сертифікацію та повірку. Прилад повинен бути опломбований. Фіксація швидкості за несприятливих погодних умов заборонена, оскільки це заборонено інструкцією з використання. Порушення встановленого порядку, використання приладу у спосіб, не передбачений законодавством, або використання приладу без відповідного дозволу є підставою для того, щоб не штрафувати водія. Про результати аналізу конкретного правопорушення водій повинен повідомити інспектору на зупинці.Один з найбільш “популярних” поліцейських штрафів – за перевищення дозволеної швидкості. Поліцейські фіксують цю швидкість за допомогою приладів TruCam.

При цьому поліцейські часто порушують встановлені процедури вимірювання швидкості та оформлення матеріалів адміністративних справ.

Відповідно до статті 40 Закону “Про Національну поліцію”, “з метою забезпечення публічної безпеки і порядку поліція може встановлювати автоматичні засоби фото- і кінозйомки, відеозапису на форменому та службовому транспорті, а також встановлювати та розміщувати їх по периметру доріг і будівель”.

Під час фіксації порушень швидкісного режиму поліцейські повинні суворо дотримуватися вимог встановлених процедур вимірювання швидкості. Вони також повинні мати при собі всі дозвільні документи.

Зокрема, перевищення швидкості може бути зафіксоване лише за наявності дорожніх знаків, що вказують на обмеження швидкості. За наявності декількох смуг руху в одному напрямку дорожні знаки повинні бути встановлені у двох примірниках. Відповідно до закону, пристрої для вимірювання швидкості можуть бути стаціонарно закріплені тільки під час використання. Прилад може використовуватися лише за наявності у інспектора документів, що підтверджують його сертифікацію та повірку. Прилад повинен бути опломбований. Фіксація швидкості за несприятливих погодних умов заборонена, оскільки це заборонено інструкцією з використання.

Порушення встановленого порядку, використання приладу у спосіб, не передбачений законодавством, або використання приладу без відповідного дозволу є підставою для того, щоб не штрафувати водія. Про результати аналізу конкретного правопорушення водій повинен повідомити інспектору на зупинці.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.