В Японії виготовили дерев’яний автомобіль (фото)

Японські вчені створили автомобіль з корпусом з дерев'яного волокна.

0
1266

Консорціум, очолюваний Університетом Кіото і підтримуваний Міністерством навколишнього середовища Японії, розробив NCV, або Nanocellulose Vehicle (наноцеллюлозний автомобіль), який має корпус з целюлозного нановолокна (CNF). Основною перевагою CNF є те, що він «росте на деревах», на відміну від металу, який може бути тільки перероблений. Крім того, принадність CNF як матеріалу в тому, що він на 80% легший стали, але в 5 разів міцніший.

CNF виготовляється з деревної маси – сировини, одержуваного з використанням відходів лісового господарства та сільського господарства, по суті перетворюючи відходи в неймовірно ефективний матеріал, який може замінити метал, пластик і скло.

Наноцеллюлозний автомобіль – це тематичний експеримент з матеріалом CNF. Зниження маси корпусу зробить автомобілі більш ефективними з точки зору викидів CO2. Природний статус CNF робить його екологічно чистим, а також придатним для вторинної переробки.

Це дає матеріалу помітні переваги в порівнянні з вуглецевим волокном і навіть пластмасою, використовуваними в автомобільні аксесуари, таких як бампери і спойлери, які не можуть бути перероблені і в кінцевому підсумку забруднюють океани і душать навколишнє середовище. Але важливо розуміти, що хоч матеріал CNF і на рослинній основі, він не біорозкладаний, оскільки його волокна пов’язані зі смолою. Але дослідники стверджують, що він має високу здатність до переробки. І той факт, що джерело деревної маси потенційно нескінченний, подає надії на екологічне майбутнє.

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.