Як охолодити машину в спеку: знайдено найшвидший спосіб

0
3381

Американський водій провів експеримент. Мета – виявити найбільш ефективний спосіб охолодити розпечений салон автомобіля.

Автомобілісти створюють прохолоду в машинах різними способами, але як дізнатися, який з них дійсно дієвий, а який лише забирає час? Аарон Міллер, один з авторів порталу Thrillist, провів, можна сказати, науковий експеримент – він залишав машину на пекучому сонці, а через кілька годин проводив досліди, заміряючи швидкість падіння температури в салоні.

Спосіб 1: кондиціонер на повну котушку

Найбільш традиційна послідовність дій: завести двигун і включити кондиціонер на максимум. Машина залишилася стояти на місці, щоб зімітувати простий в глухий пробці. Для Аарона це було випробуванням – на самому початку експерименту температура всередині становила 53,3 градуса і, через десять хвилин знизилася всього до 43,3 градусів.

Через 15 хвилин салон не поспішав охолоджуватися – прилад зафіксував 41,7 градуса, а через 20 хвилин 39,4 градуса. Тим часом, на вулиці було 37,8 градуса.

Спосіб 2: їзда з кондиціонером і відкриті вікна

Наш експериментатор зробив те, що зазвичай не рекомендують – поїхав, включивши кондиціонер на повну потужність і опустивши вікна. У салоні було прохолодніше, ніж днем ​​раніше: 52,2 градуса.

Через дві хвилини Аарон підняв скла. Що в підсумку? Через сім хвилин після початку досліду температура знизилася до 43,3 градуса і до 38,3 ще через 3 хвилини, а на 15-й хвилині внутрішній простір автомобіля охолов вже до 36,1 градуса.

Спосіб 3: їзда з кондиціонером і піднятими вікнами

На третій день Аарон зробив все те ж саме, що і напередодні, але з тією лише різницею, що вікна були «задраєно». За перші п’ять хвилин салон остудився з 58,9 градусів до 50, на десятій хвилині всередині був 41,7 градусів, до п’ятнадцятої – 34,4 градуса. Нарешті, під завісу експерименту термометр зафіксував 31,1 градус. Результат очевидний, адже при їзді з опущеними вікнами ви впускаєте в салон нагріте повітря з вулиці і, тим самим, уповільнює процес охолодження.

Спосіб 4: “помахати” дверима

На десерт Міллер залишив народний спосіб охолодження салону, який відомий і нашим автомобілістам: опустив пасажирське вікно, а потім «помахав» дверима з десяток разів, щоб вигнати розпечене повітря. Після цього наш герой підняв скло, включив кондиціонер на повну потужність і поїхав. Тест почався з 57,2 градусів, які через п’ять хвилин перетворилися на 51,1 градус, що не сильно краще. Але далі температура стала падати куди швидше і знижувалася з кожною хвилиною – 46,7, 41,7 … Через контрольні десять хвилин вона опустилася нижче 38 градусів і Міллер вимкнув кондиціонер. Втім, ставало все прохолодніше – ще через п’ять хвилин термометр показав 32,8 градуса, а за підсумками експерименту в салоні було 30 градусів. Саме четвертий спосіб і став найбільш ефективним.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.