Перед вилазкою в подорож на сотні, а інколи й тисячі кілометрів, необхідно бути впевненим, що ваш автомобіль не “підведе” вас далеко від цивілізації. Наш експерт із технічного обслуговування розповів, як підготуватися до такої поїздки та на що звернути увагу в першу чергу.
Перед виїздом варто переконатися, що рівень моторного масла знаходиться на належному рівні. Не зайвим буде порівняти необхідність проведення ТО з інтервалами, рекомендованими виробником. Також, щоб уникнути перегріву, перевірте рівень антифризу в радіаторі: якщо показник відповідає мітці на горловині або трохи перевищує її — все гаразд; у протилежному разі слід долити охолоджувальну рідину.
Необхідно ретельно перевірити стан гальмівних колодок, вимірюючи товщину фрикційного шару через отвір диска. Якщо залишок матеріалу складає 2–3 мм, потрібно замінити колодки. У системі гальм не повинно бути повітря, адже його наявність може призвести до відмови системи – від того, що авто не зможе зрушити з місця, до виникнення аварійної ситуації. Також важливо перевірити, чи працюють гальма плавно, без сторонніх шумів чи вібрацій.
Перед поїздкою зверніть увагу на глибину протектора. Якщо вона менша 1,6 мм, шини вимагають заміни. Не менш важливим є контроль готовності запасного колеса, а також перевірка тиску в основних шинах – його зниження може знизити зчеплення з дорогою і збільшити витрати палива. Для більшості легкових авто рекомендований тиск становить приблизно 2–2,5 атм (залежно від марки та моделі). Зазначену інформацію можна знайти як на наклейці в дверній рамі, так і в інструкції до шин. Крім того, перед далекою поїздкою варто трохи знизити тиск у шинах (на 0,1–0,3 атм), щоб зробити їх більш “м’якими” і зменшити ризик пошкоджень при проїзді через нерівності та кам’янисті ділянки.
Погляньте на стан підвіски: якщо під час руху чутні незвичні шуми або спостерігається зношення амортизаторів і пружин, це може вплинути на керованість автомобіля. Зверніть увагу на пильовики та інші еластичні елементи, адже на заміських дорогах часто трапляються гілки, камені та інші перешкоди, що можуть призвести до пошкоджень.
Перед виїздом переконайтеся, що у вас є необхідний набір для ремонту на дорозі. Окрім запасного колеса та насоса, доцільно мати портативний зарядний пристрій для акумулятора, запасні лампи ближнього і далекого світла, невеликі контейнери з антифризом, моторним маслом, рідинами для гальм і склоомивальника, а також трос, який допоможе відновити рух у разі непередбачених ситуацій.
Розробка нових спортивних моделей компанії Toyota йде повним ходом, а список новинок у цьому сегменті…
У час, коли автовиробники активно просувають гібридні та електричні технології, не втрачають популярності й класичні…
Якщо придивитися до будь-якого сучасного кросовера або позашляховика зверху - можна помітити характерні ребра на…
Компанія Hyundai наближається до дебюту дев'ятого покоління седана Sonata. Хоча остаточний вигляд новинки залишається загадкою,…
В Україні набирає обертів нова схема шахрайства, спрямована проти водіїв, до якої, ймовірно, можуть бути…
В умовах зростання цін чимало автовласників у Росії дедалі частіше звертаються до недорогих аналогів оригінальних…
Leave a Comment