Сучасні автомобілі наповнені безліччю функцій, які, хоч і здаються корисними, можуть негативно впливати на двигун. Експерти перерахували п’ять із них, що впливають на систему ДВЗ не найкращим чином.
Однією з таких функцій є система “старт-стоп”, призначена для економії палива. При її використанні частота запусків двигуна зростає, що викликає скорочення масляної плівки на частинах, що рухаються. Це призводить до прискорення зношування двигуна і навіть до утворення задир на циліндрах, так як при зупинці двигуна припиняється робота масляного насоса.
Ще однією поширеною технологією є турбонаддув, особливо на малопотужних двигунах. Висока температура та швидкість обертання турбіни створюють значне навантаження на силовий агрегат. У таких двигунів об’єм масляного картера невеликий, що ускладнює охолодження і може призвести до нестачі олії. Це часто призводить до передчасного зносу турбіни та скорочення її ресурсу до 100 тисяч кілометрів.
Деякі сучасні системи упорскування палива також можуть негативно позначитися на роботі двигуна. При технології моментального запуску форсунки подають багату суміш, яка завжди підходить для суворих кліматичних умов. Це збільшує навантаження двигуна і скорочує термін служби його компонентів. Забруднені форсунки можуть провокувати детонацію, що ще більше ушкоджує ДВЗ. Також варто відзначити каталізатор, який може стати критичним елементом у разі зношування.
Знаєте, багато хто навіть не задумується про те, що антифриз треба міняти. Я теж колись…
Toyota анонсувала випуск нової версії улюбленого гібридного автомобіля Prius — Nightshade. Продажі стартують вже за…
Існує кілька звичок водіїв, які, на жаль, можуть завдати шкоди їхньому автомобілю. Знання про ці…
Porsche продовжує тестування нового електричного Cayenne, який був помічений на засніжених дорогах Лапландії під час…
Водії часто звертають увагу на споживання пального своїми автомобілями, адже виробники завжди намагаються зробити машини…
У рамках виставки CES 2025, що проходить у ці дні в Лас-Вегасі, автовиробник Honda показав…
Leave a Comment