Статті

Експерт розповів, чому не можна відразу заводити двигун автомобіля після ввімкнення запалювання

Share

В інтернеті точаться запеклі суперечки про те, як правильно пробудити двигун від сну. Чи повинно запалювання відбуватися одразу після симфонії сигнальних лампочок, що прикрашають приладову панель, чи все ж таки коротка перерва буде мудрішим вибором?

У цій статті ми поділимося своїми міркуваннями з цього інтригуючого питання.

Перш за все, варто звернутися до інструкції з експлуатації. Саме в ній розгорнуто точний протокол запуску. На ретро-автомобілях може бути дозволено миттєве запалювання, тоді як їхні сучасні аналоги часто поставляються з наполегливим застереженням виробника набратися терпіння.

Суть питання полягає в особливостях різних конструкцій. Сучасні автомобілі переповнені електронікою. Тому, коли на приладовій панелі починають мерехтіти попереджувальні лампочки, в дію вступає внутрішня діагностична система автомобіля.

Окрім виявлення несправностей, програма, закладена в пам’ять електронного блоку управління двигуном, записує дані, що стосуються температури зовнішнього повітря. Ці дані відіграють важливу роль у приготуванні паливно-повітряної суміші, особливо в холодному кліматі. Швидке запалювання автомобіля та початок руху змушує систему покладатися на попередньо встановлені середні значення. Як наслідок, процес згоряння палива стає менш оптимальним, залишаючи залишки бензину, які забруднюють нейтралізатор. Це, природно, прискорює обтяження його елементів залишками, наближаючи смерть дорогого компонента. Але на цьому казка не закінчується.

Перші моменти руху проявляються у вібраціях та нерафінованому холостому ході двигуна. Звісно, ці симптоми зникають у міру того, як обчислювальна кора автомобіля акліматизується. Проте не варто піддавати свого улюбленого “металевого коня” надмірному стресу.

Так, коли після повороту ключа панель приладів заливається миготливим світінням, розсудливість диктує затримати запалювання. Дайте електронній системі розкіш часу, щоб вирахувати оптимальний алгоритм паливної суміші та обстежити всі датчики.

Дизельні двигуни працюють за схожим сценарієм. Оснащені свічками розжарювання, які підвищують температуру повітря в камері згоряння до робочого рівня, перед тим, як їхні циліндри згорять у симфонії, варто зробити миттєву паузу.

На противагу цьому, вінтажні бензинові колісниці, прикрашені мінімумом електроніки, піддаються миттєвому запалюванню. При неквапливому підході можна навіть почути мелодійне гудіння паливного насосу, що нагадує про часи, коли таких пауз було достатньо для розпалювання свічок запалювання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

BMW обігнала Audi та Mercedes-Benz з продажу електромобілів

Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…

19.03.2025

Volvo показала EX30 Cross Country на реальних фотографіях

Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…

19.03.2025

5 важливих речей, які варто зробити з авто перед літом

З приходом весни автомобілістам слід замислитись не тільки про зміну шин, а й про технічне…

19.03.2025

Mazda показала оновлений кросовер CX-5 з усіх боків

Кросовер Mazda CX-5, що з'явився в 2011 році, відразу ж завоював звання популярної моделі, а…

19.03.2025

Позашляховик Mitsubishi Pajero Evolution отримав сучасний дизайн

Незважаючи на те, що Mitsubishi ще не підтвердила це офіційно, позашляховик Pajero повертається. Розробка автомобіля…

19.03.2025

Mercedes відмовляється від A-Class хетчбека заради розвитку SUV-лінійки

Компанія Mercedes вирішила припинити виробництво свого єдиного хетчбека A-Class, зосередивши увагу на випуску позашляховиків. Підтвердженням…

19.03.2025