Неякісне паливо — одна з причин зниження працездатності двигуна автомобіля , яка скорочує термін експлуатації транспортного засобу та може призвести до дорогого ремонту ДВЗ. Якщо у бак було залито неякісне паливо, можуть з’явитися «дивні» шуми з боку ДВС, знижується потужність, тяга мотора, а сама машина починає смикатися, особливо при розгоні. Крім того, двигун може запуститись не з першого разу, а витрата палива збільшується.
Все це говорить про швидку поломку ДВЗ, системи запалення, а також вихід з ладу паливної системи. Якщо ви переконалися, що заправили автомобіль неякісним паливом, то злийте його та заправтеся на перевіреній та знайомій вам автозаправці. Але щоб не нарватися на неякісне паливо, варто заправлятися на перевірених АЗС , хоча й там трапляються випадки, коли після заправки машина починає поводитися інакше. Щоб такого не траплялося, є кілька способів перевірити якість палива самостійно, не вдаючись до лабораторних тестів.
Насамперед треба капнути бензин на шкіру і розтерти. Якщо він повністю випарувався, можна сміливо заливати цілий бак. Однак масляна пляма, що залишилася, свідчить про погану якість. Також можна налити паливо у прозору ємність та дати йому відстоятися кілька хвилин. На дні ємності не повинно утворитися осаду. Додайте пару крапель бензину на скло та підпаліть. Залишилася коричнева (жовта, бура) пляма — низька якість палива. Якщо пляма біла, то такий бензин містить допустиму кількість смол. Що стосується дизельного палива, то воно має маслянистий запах і більш насичений, ніж у соняшникової олії колір. Використання дизеля темного кольору може вивести з ладу двигун будь-якого автомобіля. Хороший бензин завжди блідо-жовтого кольору (може мати блакитний, зеленуватий відтінок) і не містить сторонніх запахів.
Leave a Comment