Статті

Підготовка автомобіля до зими

Share

У багатьох регіонах нашої неосяжної Батьківщини вже настала зима. У цій статті я хочу обговорити з Вами процес підготовки автомобіля до зимового сезону. Поради будуть корисні як для новачка, так і для досвідченого автолюбителя.

Перше, з чого варто почати, – це, звісно, ​​заміна гуми. Не затягуйте із цією справою, інакше є ризик залишитися без авто з раптовим настанням заморозків. На даний момент у мене стоїть шипована гума, до цього була липучка. Якщо чесно, суттєвої різниці я не помітив. Керуйтеся власними уподобаннями. Головне, щоб гума була у належному стані.

Не забудьте перевірити стан Вашого акумулятора, навіть якщо у Вас не було клопоту з ним у літній період. Взимку навантаження на АКБ збільшується, тому заздалегідь рекомендую заміряти напругу та оглянути акумулятор на наявність зовнішніх пошкоджень.

Тепер поговоримо про олію, вона має бути куплена відповідно до кліматичних умов, в яких Ви проживаєте. Якщо після останньої зміни олії автомобіль проїхав близько 10 тисяч кілометрів, то краще знову його змінити. Не забудьте також про повітряний фільтр, якщо автомобіль часто їздив бездоріжжям. Взимку, окрім пилу, фільтр забивається реагентами. Також рекомендую подбати про антифриз. Міняти його слід кожні два роки. Ви й самі можете оцінити стан рідини, що охолоджує. Якщо вона помутніла, змінила колір або консистенцію – це сигнал про те, що настав час її замінити.

Було б непогано, якби Ви пройшли комплексне ТО у сервісному центрі. Там цим питанням займуться професіонали. Я так і зробив, тепер мій автомобіль повністю готовий до зими. Автомобіль продіагностували та поміняли розхідники.

Взимку комунальні служби обробляють дорожнє покриття різними реагентами, які роз’їдають кузов автомобіля. Чи не дешевий, але ефективний засіб – обробка автомобіля спеціальними складами. Якщо Ви мешкаєте в Москві чи іншому мегаполісі, настійно рекомендую Вам задуматися про проведення такої процедури.

В Україні дуже популярний спосіб захисту автомобіля від холоду – встановлення картонки на радіатор. Так автолюбителі запобігають попаданню холодного повітря. Але не всі знають, що так робити можна лише якщо температура на вулиці нижча за -10 градусів, інакше двигун перегріється. Інші власники авто накривають підкапотне місце всякими ковдрами, пледами і т.д. А це може призвести до займання. Не ризикуйте! Зараз у магазинах продаються спеціальні автоковдри, які є повністю безпечними.

А які поради розповісте Ви? Поділіться у коментарях, особливо цікаво почути мешканців північних регіонів нашої країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

В автосервісі пояснили, який стиль водіння вб’є будь-яку машину

Деякі водії віддають перевагу плавному стилю водіння, оскільки вважають, що це допомагає зберегти мотор автомобіля…

24.02.2025

Автопрому загрожує масова відмова від електромобілів: світові бренди повертаються до бензину

Автовиробники все частіше повертаються до класичних двигунів внутрішнього згоряння, а французький парламент підтримав цю тенденцію,…

24.02.2025

Експерти пояснили, як неправильне взуття може вплинути на стан вашого автомобіля

Зчеплення є одним із ключових елементів трансмісії, що забезпечує ефективну роботу двигуна та коробки передач.…

24.02.2025

У яких випадках поліція не має права накладати штраф за перевищення швидкості

В Україні застосовуються два основні способи штрафування водіїв за перевищення швидкості: автоматичні камери та портативні…

24.02.2025

Запуск двигуна в мороз: при якій температурі олива замерзає

Моторна олива — ключовий елемент для нормальної роботи двигуна, оскільки вона зменшує тертя між деталями…

24.02.2025

Скільки людей загинуло в ДТП в Україні у січні 2025

У січні 2025 року в Україні сталося 1657 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 235 осіб…

24.02.2025