Газ на авто як альтернатива бензину: плюси і мінуси установки ГБО

0
511

Установка ГБО має на увазі значне зміна всієї конструкції автомобіля. Проте, багато автомобілістів наважуються на це, навіть не боячись втратити гарантію. І стимулом для них є істотна економія, якої можна досягти при використанні газу. Як показує практика, економія – це не міф, придуманий маркетологами, а чиста правда. Причому їздити на газу приблизно в два рази вигідніше, ніж на бензині. Все пояснюється високою і постійно зростаючою вартістю останнього. А ось ціна на газ протягом довгого часу залишається стабільною.

Примітно, що фінансова вигода – це навіть не єдину явну перевагу газу перед бензином. Розглянемо інші плюси цього палива.

Переваги газу

Насправді навіть вічно дорожчаючий бензин – це незначна проблема в порівнянні з тією глобальною катастрофою, яка може статися в найближчі два-три десятиліття, якщо автоконцерни будуть продовжувати випускати машини з бензиновими двигунами, а автолюбителі – купувати їх і роз’їжджати на них. Адже машин неминуче стає все більше, а, отже, атмосфера – все брудніша.

Якщо не брати до уваги електромобілі, експлуатація яких в нашій країні поки є вкрай скрутною, то машина, переобладнана під газ – це найбільш екологічно чистий транспортний засіб, який може розганятися до 100 км / год і більше.

Звичайно, газ не можна назвати абсолютно чистим. У ньому теж є шкідливі домішки, але в набагато менших кількостях в порівнянні з бензином.

А якщо навіть комусь із автовласників байдужий стан атмосфери і він стверджує: «Все це казки вчених; всі їздять, і я буду їздити », то варто звернути увагу на те, що через менший обсягу домішок в складі газ набагато повільніше забруднює мотор. У зв’язку з цим міняти масло доводиться рідше. А це знову-таки фінансова економія. І це вже нікому з автомобілістів не буде байдуже.

Недоліки

Проте, як би хороший газ не був, є у нього і явні недоліки перед бензином. Основний з них – внесення змін у конструкцію автомобіля. В результаті переобладнання зменшується потужність. Особливо це відчутно на малооб’ємних двигунах. Це пов’язано з тим, що у газу інше октанове число. І якщо ступінь стиснення залишається колишньою, то він горить повільніше і гірше. В якійсь мірі дану проблему вирішують ГБО останніх поколінь. Однак ступінь стиснення ніякої навіть найпотужнішої сучасною електронною системою поправлена бути не може.

Крім того, при запуску двигуна в холодну пору можуть з’явитися деякі проблеми. Машина погано заводиться при низькій температурі. Але це в основному відбувається через неправильну установку ГБО.

Багато автовласників, які перейшли з бензину на газ, також іноді скаржаться на те, що у них в салоні стало менше вільного простору. Адже балон з газом встановлюється в багажнику. Втім, якщо автомобіль досить місткий, це не стане такою вже великою проблемою.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.