Розповіли як продовжити життя АКП

Автоматична коробка передач - не найпростіший елемент, в управлінні якого задіяні електронні системи. Механізми постійно працюють під високим навантаженням, що неминуче веде до зносу.

0
29

Незважаючи на заяви автовиробників, які стверджують, що заводське масло розраховане на повний термін експлуатації, рідина поступово витрачає свій ресурс протягом декількох років. Немаленький пробіг, перепади температури, а також перегрів стають причинами втрати в’язкості, а також виділення продуктів зносу, які можуть забити ваші фільтри. Щоб тримати коробку в хорошому стані, варто міняти мастило кожні 50-60 тис. км пробігу. Якщо пробіг за рік невеликий, то масло краще міняти раз в 3-4 року.

Навіть якщо робоча рідина не згорає в коробці, важливо періодично перевіряти її рівень. Причому не варто бездумно довіряти електронним датчикам, однак і перевіряти наявність масла за допомогою щупа. Воно може покинути своє місце через негерметичність корпусу, проблем з патрубками або ущільнювачами. Якщо рівень не по нормі, то варто долити рекомендовану виробником рідина. Важливо враховувати, що перелив масла не менш небезпечний, ніж недолив.

Проблема, яка випливає з попереднього пункту. Як «доливання» необхідно застосовувати тільки те масло, яке залито в коробці. Трапиться лихо, якщо ви змішайте різні склади в будь-якій пропорції. Постійно паркувати авто на дорозі з великим ухилом може стати серйозною поломкою. Проблеми виникають разом з мотором і коробкою з-за масляного голодування. Якщо масло погано надходить до заборник насоса при запуску транспортного засобу, мотори отримують сильного удару. Ситуація може виявитися критичною взимку, коли при тривалій зупинці масло встигає загуснути. Краще вибирати рівні майданчики для паркування, а також застосовувати для стоянки ручне гальмо.

Зараз читають  Названі головні переваги турбомотору

Автовиробники не радять сильно перевантажувати автоматичну коробку до прогріву масла. Якщо постійно нехтувати радою і тиснути педаль газу в підлогу кожен раз, коли потрібно рушити, сальники і ущільнювачі гидроблока досить скоро вийдуть з ладу. З особливим трепетом варто поставитися до коробки взимку – при сильних морозах прогрівати АКПП необхідно трохи довше.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.