Водії з невеликим досвідом або ті, у кого в сім’ї кілька ТЗ, які вимагають використання різних типів палива, можуть помилково залити дизель у бензиновий автомобіль. Або навпаки. Це найпоширеніша помилка, особливо якщо водій використовує кілька машин. Навіть працівники автозаправок іноді плутають паливо, що може призвести до серйозних наслідків. Власник АЗС розповів, як чинити в таких ситуаціях.
Якщо бензин опинився у дизельному баку, не варто одразу заводити двигун. Хоча він може запуститися завдяки залишкам солярки, краще одразу викликати евакуатор та відправити автомобіль у ремонтну майстерню. Там фахівці зіллють бензин і заправлять бак дизелем, що допоможе уникнути серйозних труднощів із двигуном.
Деякі водії, не усвідомлюючи свою помилку, продовжують рух. Якщо дизельне авто з майже порожнім баком заправлене бензином, воно може затихнути через короткий час. У цьому випадку потрібно очистити паливну систему та замінити фільтр. Якщо не встигнути це зробити, мотор може просто перегрітися, що викличе серйозні поломки.
Якщо дизель заливається в систему, що працює на бензині, солярка осідає на дні бака і може викликати металеві стуки і чорний дим з глушника. Якщо в баку було достатньо бензину, рух на суміші можливий, але це загрожує ризиками засмічення форсунок і фільтрів. Якщо помилка помічена на початковому етапі заправки і в бак потрапило трохи дизеля, слід заповнити його якісним бензином – це допоможе мінімізувати наслідки та зберегти працездатність автомобіля.