Наскільки сильно вибір шин впливає дальність ходу електромобіля

0
108

В останні роки електромобілі набули значної популярності завдяки своїм екологічним перевагам та економічності. Однак потенційні покупці та нинішні власники електромобілів не перестають турбуватися про дальність ходу автомобіля — наскільки далеко він може проїхати однією зарядкою.

На запас ходу EV впливає багато факторів. У той час як ємність акумулятора та манера водіння є загальновідомими факторами, що впливають на запас ходу, один важливий аспект часто залишається непоміченим: шини.

Як шини впливають на запас ходу електромобіля?

Запас ходу електромобіля – це відстань, яку він може проїхати на одній зарядці. Це дуже важливо для власників електромобілів, оскільки залежить від того, наскільки далеко вони зможуть проїхати до підзарядки.

Шини є єдиною точкою зіткнення автомобіля з дорогою. Тому вони мають величезний вплив на опір коченню, зчеплення з дорогою та витрати енергії. Це справедливо не тільки для EV, але й для традиційних автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Різні характеристики шин впливають запас ходу електромобіля.

При виборі шин навіть шини одного типорозміру можуть суттєво відрізнятися за своїми технічними характеристиками, що позначиться як водіння.

Кожен тип має свої переваги та недоліки, але за сезонними назвами можна скласти уявлення.

Правильний догляд за шинами необхідний максимального збільшення дальності поїздки електромобілем. Недостатньо накачані шини можуть збільшувати опір коченню, знижуючи ефективність та запас ходу. І навпаки, перекачені шини знижують зчеплення з дорогою та погіршують комфорт при їзді. Хоча вони і можуть дещо підвищити ефективність, але втрата безпеки та комфорту не варта того.

Для забезпечення оптимальних експлуатаційних характеристик необхідно регулярно перевіряти та підтримувати правильний тиск у шинах. Крім того, необхідно стежити за станом шин, регулярно змінюючи їх та перевіряючи на зношування, оскільки зношені шини можуть знизити ефективність та поставити під загрозу безпеку на дорозі.

Незважаючи на те, що великі колеса з унікальним дизайном виглядають агресивніше і візуально привабливо, розмір коліс EV може суттєво вплинути на дальність ходу.

Великі колеса, як правило, мають меншу ефективність через свою масу та менші бічні стінки. Крім того, великі колеса знижують комфортність їзди, роблячи кожну нерівність на дорозі відчутнішою.

Колеса меншого розміру, навпаки, підвищують ефективність та комфорт при їзді, але можуть порушувати естетику. Якщо вам пріоритетом є дальність ходу, то краще відмовитися від агресивного зовнішнього вигляду.

Ширина шин – ще один важливий фактор, що впливає на запас ходу автомобіля. Ширші шини мають більшу пляму контакту з дорогою, що покращує зчеплення з дорогою, але при цьому збільшує опір коченню. Цей опір може спричинити зниження загального запасу ходу.

Важливо, що немає універсальної ширини шин всім EV. Відповідна ширина шини залежить від таких факторів, як маса автомобіля, аеродинаміка та силовий агрегат.

Для деяких EV найкраще підходять широкі шини, оскільки переваги в керованості та зчепленні з дорогою коштують втрат у запасі ходу. Наприклад, заміна шин на Ram 1500 REV або Ford F-150 Lightning на більш тонкі дозволить збільшити запас ходу, але за рахунок зниження зчеплення з дорогою та, зрештою, безпеки.

Чи є шини, призначені для EV, найкращими з погляду дальності ходу?

Шини, призначені для електромобілів, розроблені таким чином, щоб доповнювати різні аспекти електромобіля. Перш за все, електромобілі не мають гучного двигуна внутрішнього згоряння під капотом; у них є батареї та електродвигуни.

Ця принципова відмінність дозволяє електромобілям створювати миттєвий момент, що крутить, без шуму двигуна. Компроміс полягає в тому, що вони важать набагато більше ніж традиційні автомобілі.

Хоча на EV можна встановлювати звичайні шини, це негативно позначиться на враження використання EV. Ось деякі відмінності шин, призначених для EV, від звичайних шин:

Шини, призначені для EV, мають цілу низку переваг, серед яких найбільш помітним є зниження опору коченню. Оскільки EV за своєю суттю ефективніші, ніж автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, і передають значну частину енергії на колеса з мінімальними втратами, опір коченню стає найважливішим фактором, що впливає на ефективність EV.

Практичні демонстрації показали вплив вибору шин на запас ходу EV. У відеоролику Engineering Explained Джейсон Фенську підрахував, що шини з низьким опором коченню потенційно можуть заощадити до 53 миль запасу ходу на 200-мильній трасі порівняно з шинами з найвищим опором коченню.

Для порівняння: якщо в даний час запас ходу на звичайних шинах становить 400 миль, замінивши їх на якісніші шини, призначені для EV, можна збільшити запас ходу до 500 миль.

Гумова дорога до ефективності

Вибір шин відіграє у визначенні дальності ходу електромобіля. При цьому необхідно враховувати кілька факторів, кожен із яких відіграє свою роль в ефективності та дальності ходу електромобіля.

Правильний вибір шин та належний догляд за ними дозволяють збільшити запас ходу автомобіля EV та покращити загальне враження від водіння.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.