Що робити, якщо вас зупинила поліція: права і обов’язки водія

Час читання: < 1 хв.
0
Що робити, якщо вас зупинила поліція: права і обов’язки водія

Українські водії часто губляться під час зустрічі з патрульними поліцейськими, що нерідко призводить до поспішних рішень і помилкових дій. Правозахисники наголошують: головне – не піддаватися паніці, діяти спокійно і чітко в межах закону. Адже саме знання своїх прав допомагає уникнути незаконних вимог або перевищення повноважень з боку правоохоронців.

Поліцейський має право зупинити авто лише за умов, чітко визначених законодавством. Серед підстав для зупинки – порушення правил дорожнього руху, технічна несправність транспортного засобу або обґрунтована підозра у скоєнні правопорушення чи злочину. При цьому інспектор зобов’язаний назвати чітку причину зупинки одразу після зупинки авто.

Після зупинки транспортного засобу поліцейський повинен виконати низку вимог: підійти до водія особисто, назвати свої прізвище, посаду та звання, а також пред’явити службове посвідчення на першу вимогу. Якщо приймається рішення про складання протоколу, поліцейський зобов’язаний пояснити водієві його права та надати можливість зв’язатися з адвокатом.

Реклама

Якщо ці обов’язкові кроки порушуються, водій має повне право фіксувати все, що відбувається, на відео чи телефон і надалі оскаржувати дії патрульних у законному порядку. Юристи нагадують, що в багатьох випадках суди скасовують штрафи або постанови саме через помилки й процесуальні порушення з боку поліцейських.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!