Топ-5 автомобільних технологій, які прийшли з космосу

0
226

В останні десятиліття автомобільна промисловість запозичила і успішно використовувала ряд технологій, які спочатку були створені для космічних польотів і досліджень.

Автомобільні експерти розповіли про 5 найбільш важливих речей, що знайшли застосування на земних дорогах з просторів космосу.

Вуглець

Вуглецеві матеріали, найбільш відомі з яких є вуглець, давно використовуються в космонавтиці. Яскравим прикладом є програма космічних човників США: легкий і термостійкий композит використовується для носа і передньої частини крил «зорельотів» для захисту від високих температур при вході в щільні шари атмосфери. Десятиліття тому виробництво вуглецю було досить складним процесом, що призводило до досить високу вартість продукту. Тепер вуглецеве волокно не тільки завоювало світ автоспорту, а й все частіше використовується в звичайних автомобілях.

GPS навігація

Система глобального позиціонування GPS була запущена в 1970-х роках, спочатку для військових і дослідницьких цілей, в тому числі в космосі. В даний час кожен смартфон має модуль навігації і може використовувати безліч платних або безкоштовних додатків для навігації.

Крім GPS, який є американською розробкою, зараз використовуються супутники російської системи ГЛОНАСС, а також китайської BeiDou. Все більше і більше мобільних пристроїв «вловлюють» сигнали від всіх трьох систем, роблячи навігацію більш точною.

Сонячні панелі

Спочатку сонячні панелі використовувалися в якості джерела енергії для космічних супутників, але потім знайшли застосування і в ряді інших областей – в сонячних регіонах панелі розміщують на дахах будинків або будують сонячні електростанції.

Панелі також використовуються в автомобільному світі – на додаток до безлічі експериментальних автомобілів, що працюють на сонячній енергії, тепер є серійні машини з елементами на даху, які допомагають живити різні системи. А в індустрії кемперов і будинків на колесах використання сонячних батарей в якості основного джерела електроенергії для кемпінгів стало майже обов’язковим.

Паливні елементи

Паливні елементи також спочатку розроблялися як джерело енергії для використання в космосі. Технологія продовжує розвиватися, і водневі елементи вже використовуються в серійних легкових і вантажних автомобілях. У BMW, Hyundai і Toyota є схожі моделі, які скоро наздоженуть інші великі виробники.

Безповітряні шини

Спочатку вони були розроблені для місяцеходів і всюдиходів, але тепер безповітряні шини доступні для спеціалізованих вантажівок і робочих машин. Компанії з усього світу роблять все більше і більше спроб запропонувати аналогічний продукт для автомобілів, хоча серійного виробництва поки немає.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.