Авто заберуть на армію: юрист пояснив, у кого можуть конфіскувати транспорт для ЗСУ

Час читання: 2 хв.
0

При запровадженні воєнного стану в Україні може бути залучено транспортну техніку громадян, установ, підприємств та організацій.

Точні умови та види транспортних засобів, які можуть бути передані для задоволення потреб збройних сил, визначаються Міністерством оборони. Запити на надання транспортних засобів можуть подаватися територіальними центрами комплектування.

У своєму коментарі РБК-Україна Експерт із юридичних питань Антон Маринич роз’яснив, кого і за яких умов можуть зобов’язати передати транспорт Збройним Силам.

Реклама

Передача транспорту ЗСУ: що потрібно знати

У разі особливого періоду передача транспортних засобів та техніки здійснюється підприємствами, установами, організаціями та громадянами для задоволення потреб військових формувань згідно з певними завданнями (пункт 7 Положення про військово-транспортний обов’язок).

Військово-транспортний обов’язок поширюється на:

– центральні та місцеві органи виконавчої влади;

– Інші державні органи, органи місцевого самоврядування;

– Підприємства, установи та організації;

– залізниці;

– порти, пристані, аеропорти;

– нафтобази;

– Автозаправні станції дорожнього господарства;

– Інші підприємства, установи та організації, що забезпечують експлуатацію транспортних засобів;

– громадян-власників транспортних засобів.

«Така передача можлива лише за наявності спеціального документа — часткового вбрання, яке видається під час запровадження військового стану, і лише у рамках лімітів на вилучення транспортних засобів. Інформація про ці ліміти конфіденційна», — пояснює Антон Маринич.

Часткове вбрання – це документ, виданий головою місцевої державної адміністрації, в якому визначаються завдання керівникам підприємств, установ та організацій щодо передачі військовим формуванням певних транспортних засобів та техніки, а також встановлюється порядок, місця та строки передачі.

Голова місцевої держадміністрації та керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки підписують часткове вбрання та скріплюють свої підписи печатками.

Громадянам-власникам транспортних засобів часткове вбрання надається лише у разі запровадження правового режиму воєнного стану.

«Жодні інші документи, наприклад накази керівників територіальних центрів комплектування, не є підставою для передачі транспортних засобів», — зазначає юрист.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!