Аварії за участю автопілота завжди викликають у суспільстві широкий резонанс, водночас чи настільки небезпечний автопілот, як про нього розповідають, вирішили дізнатися в NHTSA. За даними організації, з 2019 року з автопілотом Tesla трапилося 736 аварій, у яких загинуло 17 осіб, що дуже невеликі показники, якщо порівнювати із загальною кількістю аварій.
Найстрашніше, що 11 смертельних аварій із автопілотом сталося лише за 2022 рік, про що свідчать дані Національного управління безпеки дорожнього руху (NHTSA). В аналізі проведеному Washington Post вказується як можлива причина зростання кількості нещасних випадків видалення радарів радіовизначення та визначення дальності.
З 2021 року на автомобілі Tesla встановлюються виключно камери обробки інформації з навколишнього світу. Водночас варто зазначити, що в даних NHTSA не вказується, чи був включений автопілот у момент аварії. Зараз кожен автомобіль Tesla має стандартні функції автопілота, такі як адаптивний круїз-контроль та систему утримання у смузі.
Також за бажанням клієнта, машину можна дооснастити розширеним автопілотом, який самостійно їздить дорогою, і перебудовується. Крім того, доступна і топова система Full-Self Driving (FSD), яка здатна приймати активні рішення на основі розпізнавання дорожніх знаків.
Своєю чергою, у звіті Tesla про безпеку транспортних засобів за четвертий квартал 2022 року наголошується, що 35% усіх аварій трапляється з вини авто, які в’їжджають у задню частину автомобілів Tesla. Також за статистикою компанії Tesla кожні 4,8 мільйона миль пробігу трапляється одна аварія автопілота.
Нещодавно Toyota вивела на перші тестові випробування нове покоління свого кросовера-бестселера RAV4. Одягнений у щільний…
Продаж Ford Mustang обвалився майже вдвічі, хоча конкурентів немає. Американський концерн підбив підсумки листопада, і…
Навіть найнадійніший двигун з часом може втрачати потяг, демонструвати роботу з перебоями або зовсім не…
Якщо сніг з даху не прибрати, під час руху він може затулити не тільки твоє…
Xiaomi офіційно анонсувала вихід свого другого кросовера — Xiaomi YU7. У попередньому матеріалі, де ми…
З 1 січня 2025 року в Україні вступають в силу нові правила імпорту автомобілів. Це…
Leave a Comment