Таксисти і заправники будуть «здавати» нетверезих водіїв

Час читання: 2 хв.
0

З початку 2018 року патрульні поліцейські склали 19,5 тисяч протоколів за керування автомобілями у нетверезому вигляді. А в 2017 році таких протоколів було виписано понад 114 тисяч. Про це на прес-конференції повідомив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

«У 2016 році відповідальність за нетверезе водіння була підвищена в рази. За перше порушення – штраф у 10200 грн і позбавлення прав на 1 рік. Але ми можемо констатувати той факт, що багато кого даний рівень відповідальності не зупиняє. Це просто вражає», – сказав Олексій Білошицький.

Щоб якось подолати цю тенденцію, активісти з громадської організації «Пітбуль», які співпрацюють з поліцією, влаштовують рейди з виявлення нетверезих водіїв, підключають до своєї роботи велику мережу «інформаторів».

«У кожному місті, де діє наш проект, створюються оперативні чати для обміну інформацією. У них скооперовуватимуться всі таксисти, всі співробітники заправних станцій, охоронці нічних клубів, всі небайдужі громадяни. Вони будуть інформувати нашого редактора, а той буде інформувати співробітників поліції, що там відбувається така-то подія».
Наприклад, якщо працівник автозаправки бачить, що людина приїхала до них в стані алкогольного сп’яніння, він може або зателефонувати на 102, або скинути фотографію автомобіля в наш чат і повідомити куди він рухається. Поліцейські перевірять такого водія», – розповів керівник «Пітбуля» Олексій Павловський.

Крім Києва боротьба з п’яними водіями розширюється і в регіонах. У вихідні рейди йдуть в Одесі, Житомирі, Харкові та Львові. «На підході – Кропивницький і Рівне. Наш проект відкритий для всіх. Якщо людина напише координатору, його запросять, людина пройде відповідний інструктаж. Його додадуть в оперативний чат і він поїде. Навіть якщо у людини немає автомобіля, він може їздити з нами в якості штурмана – стежити за дорогою, тримати зв’язок з поліцією», – сказав Олексій Павловський.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!