Українці, що їздять на нерозмитнених автомобілях, все частіше потрапляють в поле зору криміналу. Днями в Пущі Водиці був знайдений “литовець” Audi A4, якого три тижні тому в Броварах відібрали у господаря в ході збройного нападу.
Чоловік приїхав на СТО, до нього підбігли троє, приставили в бік пістолет, наказали відійти, після чого зникли на автомобілі. Завдяки “сарафанному радіо” машину знайшли. Виявилося, що вона вже продана іншій людині і на ній висять польські номери!
Зміна громадянства
Заволодівши дизельним Audi A4 2003 року випуску, зловмисники оформили на нього підроблені польські документи і продали за $ 4500. При цьому, машину продали не через якісь підпільний автомайданчик, а на Центральному авторинку в Чапаївці. “Зараз ведеться розслідування, тому ми поки не можемо сказати нічого з приводу законності перебування цього транспортного засобу в Україні”, — говорять активісти.
Цікаво, що в підсумку активісти домоглися, щоб автомобіль віддали першому власнику на “відповдальне зберігання”, тоді як поліцейські наполягали, щоб поставити її на штрафмайданчик як речовий доказ.
Тривожний дзвіночок
У співтоваристві власників авто на єврономерах кажуть, що злочинці регулярно вибирають мішенями нерозмитнені автомобілі, хоча за допомогою розбою “бляхою” заволоділи вперше.
“Подібні випадки бувають, їх досить багато, але не в такій жорсткій формі. У вигляді розбою — це перший. Наприклад, продають автомобіль, маючи другий комплект ключів. Потім приїжджають вночі, забирають машину, роблять відновлення документів і знову виставляють авто на продаж. Схем дуже багато. Проти елементарних — коли крадуть номерні знаки — ми радимо робити дублікати, а оригінали номерів возити в багажнику. Також ми ведемо реєстр фірм, на яких реєструють автомобілі, через які не можна купувати автомобілі, тому, що вони на стадії банкрутства”, — говорить один з активістів спільноти власників авто на “єврономерах”.
У чому небезпека
Як самому перевірити історію авто, ми вже розповідали, але звертали увагу, що фізособі-іноземцю Литва, Польща, Німеччина та інші держави (так само як і їх компанії) можуть дати лише частину інформації. Багато відомостей там вважаються конфіденційними.
Кожен автомобіль перед покупкою або під час покупки можна перевірити і зрозуміти, в якому він юридичному статусі. Чи стоїть він на обліку, знятий обліку, чи має прострочений техогляд, страховку. Для всіх доступна і литовська Regitra.
Купувати чи не купувати авто “евробляхах” — особиста справа кожного. Позиція багатьох чиновників, журналістів і людей з цивілізованого автобізнесу з цього приводу негативна. Але в цілому варто мати на увазі, що купівля нерозмитнених автомобілів — заняття ризиковане.
“Є пропозиції з продажу польських / литовських / яких завгодно документів на автомобіль. Це можуть бути підробки. А якщо є пропозиція відносно “папірців”, значить, є і незаконно ввезені або викрадені автомобілі, яким вони потрібні”, — вважає автоексперт Сергій Креймер.
До проблемних авто для зимового періоду можна віднести не тільки бюджетні марки, але й деякі…
За порушення правил дорожнього руху в Україні можуть бути дуже серйозні наслідки, і одним з…
Зима — це той період, коли машина може стати твоїм головним клопотом, особливо якщо вона…
Згідно з аналізом ринку старих автомобілів від Gaspedaal.nl, електромобілі втрачають свою вартість на 15% швидше,…
Коли батарея електромобіля сідає в нуль, це може бути справжнім кошмаром, якщо поруч немає зарядної…
Volkswagen офіційно оголосив ціни на новий електричний фургон e-Transporter , який готовий скласти конкуренцію Ford…
Leave a Comment