Вся річ у тім, що в ЄС заборонили не лише закупівлю російського палива та сировини, але також запровадили обмеження на експорт палива, яке було виготовлено із російської нафти. Вже зараз деякі експерти паливного ринку говорять про можливий дефіцит бензину та дизеля в Україні через різке скорочення постачання палива з країн ЄС.
Загалом же на вартість палива наступного року в Україні впливатиме інфляція, девальвація та скорочення обсягів пропозиції. Відповідними думками з цього приводу з виданням Фокус поділився директор спеціальних проектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев.
За словами експерта, після 5 лютого набудуть чинності обмеження, які заборонятимуть експорт нафтопродуктів з країн ЄС, які були створені на основі російської сировини. Ці обмеження торкнуться відразу кількох європейських НПЗ, де Україна зараз купує паливо у: Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Хорватії. При цьому цю особливість ринку розуміють не лише українські, а й європейські трейдери.
Таким чином, до 5 лютого ціни можуть зрости за кілька тижнів до. Це спричинить те, що кінцевий споживач у вигляді українських водіїв відчує зростання цін на пальне. Водночас подорожчання буде відносно невеликим від 2% до 20% і збільшення ціни на пальне вдвічі, як це було навесні 2022 року очікувати не варто.
Бензинові машини все ще тримаються на вершині серед нових авто, але їхня популярність повільно спадає.…
BMW готує грандіозний дебют на CES 2025 , представивши новий Panoramic iDrive - систему управління,…
Honda оголосила про будівництво першого заводу водневих паливних елементів. Підприємство, розташоване в японському місті Мока,…
З 1 січня 2025 року в Україні починають діяти нові правила обов'язкового автострахування, які суттєво…
2025 стане ключовим для KIA, яка готує цілу лінійку новинок. Серед них – оновлений Sportage,…
Новий кросовер, створений спільними зусиллями китайських компаній Huawei та Chery, близький до офіційного дебюту. Прем'єра…
Leave a Comment