Вся річ у тім, що в ЄС заборонили не лише закупівлю російського палива та сировини, але також запровадили обмеження на експорт палива, яке було виготовлено із російської нафти. Вже зараз деякі експерти паливного ринку говорять про можливий дефіцит бензину та дизеля в Україні через різке скорочення постачання палива з країн ЄС.
Загалом же на вартість палива наступного року в Україні впливатиме інфляція, девальвація та скорочення обсягів пропозиції. Відповідними думками з цього приводу з виданням Фокус поділився директор спеціальних проектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев.
За словами експерта, після 5 лютого набудуть чинності обмеження, які заборонятимуть експорт нафтопродуктів з країн ЄС, які були створені на основі російської сировини. Ці обмеження торкнуться відразу кількох європейських НПЗ, де Україна зараз купує паливо у: Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Хорватії. При цьому цю особливість ринку розуміють не лише українські, а й європейські трейдери.
Таким чином, до 5 лютого ціни можуть зрости за кілька тижнів до. Це спричинить те, що кінцевий споживач у вигляді українських водіїв відчує зростання цін на пальне. Водночас подорожчання буде відносно невеликим від 2% до 20% і збільшення ціни на пальне вдвічі, як це було навесні 2022 року очікувати не варто.
Через шість років після запуску поточного покоління знаменитого японського кросовера RAV4 компанія Toyota готова провести…
У холодну пору року нерідко можна помітити, як із вихлопних труб автомобілів тече вода або…
Серпень 2024 року став важливим етапом для хетчбека Dacia Sandero, який знову посів перше місце…
Незважаючи на нову назву, наступний Audi A7 продовжить конкурувати із традиційними конкурентами поточного A6, такими…
Автомобільний гігант Stellantis представив перший тизер повністю оновленого кросовера Jeep Compass 2025, натякаючи на різноманітність…
Десятки тисяч машин Nissan Leaf потрапили під відгук з міркувань безпеки. Автовиробник стверджує, що високовольтна…
Leave a Comment