Вся річ у тім, що в ЄС заборонили не лише закупівлю російського палива та сировини, але також запровадили обмеження на експорт палива, яке було виготовлено із російської нафти. Вже зараз деякі експерти паливного ринку говорять про можливий дефіцит бензину та дизеля в Україні через різке скорочення постачання палива з країн ЄС.
Загалом же на вартість палива наступного року в Україні впливатиме інфляція, девальвація та скорочення обсягів пропозиції. Відповідними думками з цього приводу з виданням Фокус поділився директор спеціальних проектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев.
За словами експерта, після 5 лютого набудуть чинності обмеження, які заборонятимуть експорт нафтопродуктів з країн ЄС, які були створені на основі російської сировини. Ці обмеження торкнуться відразу кількох європейських НПЗ, де Україна зараз купує паливо у: Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Хорватії. При цьому цю особливість ринку розуміють не лише українські, а й європейські трейдери.
Таким чином, до 5 лютого ціни можуть зрости за кілька тижнів до. Це спричинить те, що кінцевий споживач у вигляді українських водіїв відчує зростання цін на пальне. Водночас подорожчання буде відносно невеликим від 2% до 20% і збільшення ціни на пальне вдвічі, як це було навесні 2022 року очікувати не варто.
Rolls-Royce представив нову "заряджену" версію свого першого електричного купе – Black Badge Spectre. Ця модель…
Майже новий кросовер Ford Bronco Sport з 1,5-літровим турбодвигуном (181 к.с.) і 8-ступінчастою автоматичною трансмісією…
Як відомо, гальмівна система автомобіля є одним із найважливіших елементів, оскільки вона безпосередньо впливає на…
Nissan офіційно презентував оновлений Qashqai 2025 в Австралії, представивши свіжий дизайн, покращені технології та розширені…
Volkswagen переглянув свою стратегію розвитку електричних позашляховиків під суббрендом Scout. Спочатку планувалося, що всі нові…
Nissan розглядає перенесення до половини виробництва кросовера Rogue із американських заводів до Японії. Це рішення…
Leave a Comment