В Україні оновили список захворювань та вад, з якими не можна керувати автомобілем. Відповідний наказ №1817 затвердило Міністерство охорони здоров’я.
Так, до керування легковими автомобілями не допускаються особи з хронічними захворюваннями оболонок ока зі значним порушенням функції зору, зі стійкими змінами повік; хронічним запаленням слізного мішка, норищем слізного мішка, а також зі сльозотечею (якщо його не можна вилікувати); порушенням контрастної чутливості та нічного зору; глаукомою. Гострота бінокулярного зору – менше 0,5 та ін.
Також не допускаються до керування легковими автомобілями люди з порушенням вестибулярного апарату із синдромом запаморочення, із злоякісною артеріальною гіпертензією. Під обмеженням особи з серцевою недостатністю IV класу, з аритмією серця (якщо вона призводить до певних станів), з хронічним розшаруванням аорти, з хронічними психічними захворюваннями, епілепсією та ін.
Крім того, до керування легковими автомобілями не допускаються особи, які перенесли гострий мозковий крововилив.
При деяких захворюваннях та пороках допуск до керування автомобілем може бути наданий лікарями індивідуально після проведення відповідного лікування та реабілітації.
Нещодавно Верховна Рада України ухвалила важливий законопроєкт №9083, який змінює правила оптової та роздрібної торгівлі…
Hyundai подав патент на розумну систему таксі. Спеціальні датчики розпізнають, коли до автомобіля підходить пасажир із дитячим…
Обидві моделі отримають підсвічений Tech-Deck Face (так називається фірмова панель-заглушка на місці решітки радіатора) і…
Toyota Fortuner давно завоювала популярність серед позашляховиків, особливо в країнах Азії. Модель добре відома й…
Mitsubishi Lancer Evolution - один з культових автомобілів у всій лінійці японського автовиробника. Машину зняли…
Електромобілі ламаються рідше, ніж можна було уявити. За даними британського автоклубу AA, у 2024 році…
Leave a Comment