Як правильно користуватись кондиціонером в авто

Час читання: 2 хв.
0

Завдяки нульовому розмитненню власниками добре укомплектованих автомобілів стали українці, які ніколи раніше не мали в своєму авто кулера. Але не хвилюйтеся, поради щодо правильного використання кондиціонера призначені не лише для початківців.

Комфортна температура в салоні – це не тільки приємний плюс для автомобіля класу люкс, але і безпека. Адже висока температура може дуже швидко втомити водія і завадити йому зосередитися на керуванні автомобілем. Щоб кліматична система швидко запускалася, працювала ефективно і не завдавала шкоди екіпажу, необхідно дотримуватися кількох правил.

П’ять умов користування кондиціонером

Власне, холодне повітря “потече” з дефлекторів і після простого натискування кнопки на торпедо. Але нюансів у поводженні з цією системою достатньо багато.

  • Мають бути зачинені всі вікна та кватирки салону.
  • Система має бути повністю заправлена хладагентом (фреоном) і в цілому справною. Це актуально для вживаних машин, де часто система начеб то і працює, але з невеликою ефективністю. Це шкідливо для її довговічності (див. також “Як доглядати за кондиціонером”).
  • Різниця між температурою за бортом та в салоні не повинна перевищувати 5 градусів. Принаймні, в ті хвилини, коли люди сідають у машину з вулиці. Порушення цього правила призводить до простудних захворювань
  • Фільтр салону не має бути забитим.
  • Наприкінці поїздки треба просушити теплообмінник кондиціонера, вимкнувши його, але залишивши працюючим вентилятор кліматичної установки. Це засіб проти утворення на випарнику плісняви, яка смердить і заражає пасажирів.

Щоб кондиціонер “спрацьовував” швидко

Реклама

Деякі водії не вмикають кондиціонер у коротких поїздках – мовляв, “кондишен” все одно не встигає охолодити розпечений салон на короткому маршруті. Здебільшого це помилкова думка.

  • Провітрити салон. Після парковки на сонці треба провітрити салон, відкривши всі двері на кілька хвилин. І лише потім рушати в дорогу, увімкнувши кондиціонер.
  • Забирати повітря в кондиціонер звідти, де воно холодніше. Тобто або з вулиці, або з салону; для цього є кнопка “Рециркуляція”.
  • Пускайте холодне повітря перш за все на ноги. На ногах найбільше рецепторів, через які тіло сприймає температурний режим.
  • Затуляйте вікна від сонця. Бокові вікна (крім передніх) у спекотний день можна затуляти від сонця екранами, наприклад, на присосках, або штатними шторками авто.

Як доглядати за кондиціонером

Можна зекономити чималі суми на ремонті автокондиціонера, якщо вчасно і правильно доглядати за ним. Причому для цього не завжди треба їхати на СТО.

  • Не експлуатуйте кондиціонер, який не дає нормального холоду. Наприклад, зношений компресор може “покласти” усі найдорожчі компоненти системи кондиціонування – зокрема, назавжди забити стружкою радіатори та фільтр-осушувач.
  • При перших ознаках нештатної роботи кондиціонера треба як мінімум звертатися до знайомого консультанта на сервіс.
  • Час від часу мийте (але не струменем високого тиску!) радіатор кондиціонера, розташований перед основним радіатором двигуна.
  • Не експлуатуйте машину без фільтра салонного повітря. Забитий пухом, комахами, сухим листям та іншим сміттям теплообмінник-випарник можна буде очистити, лише демонтувавши торпедо.
  • Треба щомісячно вмикати кондиціонер на 15 хвилин – щоб циркулюючий системою хладогент змастив гумові ущільнювачі та усі металеві деталі для запобігання корозії. Узимку це робиться за плюсової температури: у відлигу або, наприклад, в приміщенні СТО або мийки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!