Водія, який зафіксував це порушення, підтримав суд.
Напевне, кожен водій, якого зупиняла поліція, стикався з такою ситуацією. Інспектор зупиняє водія за порушення ПДР, переписує дані з посвідчення водія (або забирає документи з собою), йде до свого службового автомобіля і там оформлює протокол.
Через декілька хвилин інспектор повертається та вручає водієві складену постанову про накладення штрафу.
У одній із таких стандартних ситуацій водій не погодився з тим, що інспектор обмежився формальним заповненням постанови у своєму службовому автомобілі. Адже інспектор має провести спеціальну процедуру, описану в законодавстві. Тому водій звернувся до суду.
Суди першої та апеляційної інстанції дослідили, що водій дійсно порушив ПДР. Однак погодились з аргументами водія щодо неприпустимості формального складення постанови у службовому автомобілі без проведення розгляду справи.
Зокрема, П’ятий апеляційний адміністративний суд у рішенні нагадав департаменту патрульної поліції, як повинна проводитись процедура розгляду справи. Зазначив, що “згідно з ч. 1 ст. 279 КУпАП розгляд справи розпочинається з представлення посадової особи, яка розглядає дану справу.
Частиною 2 вказаної статті встановлено, що посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності. Роз`яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права та обов`язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази та вирішуються клопотання”.
Розглядаючи матеріали справи, суд зробив висновок, що “патрульна поліцейська фактично не здійснювала розгляд справи про адміністративне правопорушення у вищевказаному порядку та лише склала оскаржувану постанову, перебуваючи у службовому автомобілі” (дослівно).
За наслідками розгляду справи суди визнали постанову поліції про притягнення водія до адміністративної відповідальності протиправною та скасували її (Справа №489/434/20).
Таким чином, навіть якщо Ви порушили ПДР, це не звільняє інспектора від обов’язку дотриматись процедури розгляду справи, як це передбачено статтею 279 КУпАП.
Якщо ж інспектор обмежився формальним складенням постанови без проведення розгляду справи, такий штраф є незаконним та підлягає скасуванню! Навіть якщо водій дійсно порушив Правила дорожнього руху.
Трохи більше місяця тому BMW показав оригінальний універсал у купейному стилі - концепт під назвою…
Прийнято вважати, що придбання старого преміум-автомобіля обернеться численними клопотами. Проте реальний стан справ на вторинному…
Багато водіїв помічають, що під час дощу поведінка їхнього автомобіля змінюється. Одні відзначають, що двигун…
Завдяки впровадженню сучасних технологій сплатити паркування у більшості європейських міст стало набагато простіше та швидше.…
Існує поширена думка, що перед виїздом машину потрібно обов'язково прогріти, однак це стосується лише дуже…
Під час рейдової перевірки інспектори Відділу державного нагляду (контролю) у Миколаївській області на пункті габаритно-вагового…
Leave a Comment