Штраф, виписаний інспектором без участі водія, незаконний

0
451

Водія, який зафіксував це порушення, підтримав суд.

Напевне, кожен водій, якого зупиняла поліція, стикався з такою ситуацією. Інспектор зупиняє водія за порушення ПДР, переписує дані з посвідчення водія (або забирає документи з собою), йде до свого службового автомобіля і там оформлює протокол.

Через декілька хвилин інспектор повертається та вручає водієві складену постанову про накладення штрафу.

У одній із таких стандартних ситуацій водій не погодився з тим, що інспектор обмежився формальним заповненням постанови у своєму службовому автомобілі. Адже інспектор має провести спеціальну процедуру, описану в законодавстві. Тому водій звернувся до суду.

Суди першої та апеляційної інстанції дослідили, що водій дійсно порушив ПДР. Однак погодились з аргументами водія щодо неприпустимості формального складення постанови у службовому автомобілі без проведення розгляду справи.

Зокрема, П’ятий апеляційний адміністративний суд у рішенні нагадав департаменту патрульної поліції, як повинна проводитись процедура розгляду справи. Зазначив, що “згідно з ч. 1 ст. 279 КУпАП розгляд справи розпочинається з представлення посадової особи, яка розглядає дану справу.

Зараз читають  Штрафи за паркування на місцях для інвалідів: скільки потрібно платити

Частиною 2 вказаної статті встановлено, що посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності. Роз`яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права та обов`язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази та вирішуються клопотання”.

Розглядаючи матеріали справи, суд зробив висновок, що “патрульна поліцейська фактично не здійснювала розгляд справи про адміністративне правопорушення у вищевказаному порядку та лише склала оскаржувану постанову, перебуваючи у службовому автомобілі” (дослівно).

За наслідками розгляду справи суди визнали постанову поліції про притягнення водія до адміністративної відповідальності протиправною та скасували її (Справа №489/434/20).

Таким чином, навіть якщо Ви порушили ПДР, це не звільняє інспектора від обов’язку дотриматись процедури розгляду справи, як це передбачено статтею 279 КУпАП.

Якщо ж інспектор обмежився формальним складенням постанови без проведення розгляду справи, такий штраф є незаконним та підлягає скасуванню! Навіть якщо водій дійсно порушив Правила дорожнього руху.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.