Експерти прогнозують, що споживання пального в Україні впаде на 20%

0
164
UPG

Реальне споживання нафтопродуктів в Україні 2022 року впаде на 20%, до 800 тис. т на місяць. Такий прогноз в інтервʼю Forbes озвучив директор мережі SOCAR в Україні Ігор Орлов.

«У липні ми бачимо, що ринок насичується. У цьому місяці потребу щодо дизелю буде закрито на 80%. Потребу щодо бензину закрито десь на 50%. Дефіцит автогазу було подолано на початку серпня. Ситуація приблизно однакова в усіх регіонах країни», – сказав Орлов.

З його слів, протягом одного-двох місяців зникне дефіцит дизеля й поліпшиться ситуація з бензином.

«Тоді ми зможемо зрозуміти реальне споживання нафтопродуктів у країні», – сказав директор SOCAR. Він прогнозує, що порівняно з минулим роком споживання впаде на 20%, до приблизно 800 тис. т на місяць.

«Подолання дефіциту призведе до зниження цін. Ціна на автогаз уже впала на 10%, дизель здешевшає десь на 5%. Перспективи зниження цін на бензин поки не бачу», – зазначив він.

Утім, зі слів Орлова, гострого дефіциту вже не буде. Гравці ринку налагодили логістику, закупили бензовози, знайшли контрагентів.

«Прогнозувати ціни зараз складно. З одного боку, котирування на нафту пішли вниз, що зменшує кінцеву вартість пального. З іншого, на ціни впливає курс валют, який суттєво зріс, а також логістика. Наприклад, «Укрзалізниця» нещодавно підняла свої тарифи на 70%», – сказав директор SOCAR.

Також він зазначив, що ринок продовжує працювати з коліс – ніхто не зберігає великих обсягів на нафтобазах. Резервуари на заправках дають змогу робити запаси максимум на 7 діб замість 14-ти, як це було раніше.

При цьому, з його слів, у червні мережа SOCAR вийшла на довоєнні показники з продажів дизелю, по бензину – 50% від довоєнного рівня через його нестачу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.