Новини

Чому «зелене майбутнє» автомобілів перебуває під загрозою провалу?

Share

Як ми всі знаємо, електродвигуни одержують енергію від акумуляторів, які містять багато інших матеріалів, ніж ті, що використовуються у традиційних двигунах внутрішнього згоряння, включаючи літій, кобальт та нікель. Надзвичайно великі підприємства, на яких виробляють більшість акумуляторів для електромобілів, називаються гігафабриками, тому що річна потужність, яку вони виробляють, перевищує один гігават.

Однак більшість гігафабрик розташовані в Азії, і саме там зосереджено близько 80% виробничих потужностей акумуляторів. Хоча досі більшістю гігафабрик керували лише виробники акумуляторів, багато виробники автомобілів тепер також стають активнішими в цій галузі, і їхні зусилля зосереджені на створенні власних гігафабрик. Але скільки потрібно таких підприємств, щоби світ перейшов на електромобілі?

Сьогодні оператори гігафабрик стикаються із двома основними проблемами. По-перше, будівництво цих величезних об’єктів неминуче викликає проблеми з будівництвом, що збільшує як витрати, і час. А по-друге, після відкриття гігафабрик багато компаній борються з операційною ефективністю.

Згідно з експертним аналізом, якщо нинішня тенденція затримки виробництва збережеться, то до 2025 року лише в Північній Америці під загрозою опиниться 30 відсотків новостворених щорічних потужностей, що може призвести до того, що понад 300 000 автомобілів залишаться без акумуляторів щороку, тільки в цьому регіоні.

Якщо глобальний попит на електромобілі зростатиме, як прогнозується, галузі знадобиться не менше 200 нових гігафабрик — на додаток до 130 гігафабрик, що становлять понад 400 мільярдів доларів розширеного капіталу, і дуже скоро — до 2030 року. Багато нових потужностей швидше за все, будуть побудовані поруч з автовиробниками, щоб скоротити час виконання замовлення і вимоги до доставки.

Але аналізи показують, що ці гігафабрики недостатньо екологічні і на етапах проектування та будівництва неминуче виникнуть складнощі, які можуть затримати початок виробництва. Будівельники Gigafactory повинні будуть дотримуватися місцевих стандартів проектування та нормативні вимоги, такі як стічні води, та використовувати постачальників у рамках місцевої промислової бази, які можуть забезпечити обслуговування на місці та швидше реагувати на проблеми якості та продукції. І це буде непросто, що ставить “зелене майбутнє” автомобілів під загрозу провалу.

Источник: ukrautoprom.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Чому краще зачекати перед увімкненням пічки після запуску двигуна

Зима вже на носі, і навіть якщо офіційно вона ще не почалась, на вулиці вже…

05.12.2024

Чи безпечні підземні паркування для вашого автомобіля

З настанням холодів підземні паркінги здаються ідеальним рішенням. Зручно: не треба зчищати сніг, не мерзнеш,…

05.12.2024

Патрульна поліція надала роз’яснення щодо заміни світлофорів

В Україні не планують масово міняти всі світлофори, навіть попри оновлення державних стандартів, які наближають…

05.12.2024

В Україні зменшився попит на автомобілі з пробігом

У листопаді 2024 року в Україні зареєстрували 84,6 тисячі перших реєстрацій та угод з продажу…

05.12.2024

Як уникнути небезпек під час нічної їзди: корисні поради для водіїв

Нічне водіння – це зовсім інша історія, ніж їзда вдень. Машин менше, але й світла…

05.12.2024

В Україні обговорюють запровадження штрафів за їзду на літніх шинах взимку

Національна поліція України планує ввести штрафи для водіїв, які не замінять літні шини на зимові…

05.12.2024